-
Читайте в ПВ
(15 голоса, среднее 2.73 из 5)

- невесело жартували пасажири на кордоні з Кримом

Прикордонний пункт пропуску Чонгар (фото з інтернету).Прикордонний пункт пропуску Чонгар (фото з інтернету).

Прикордонний пункт пропуску Чонгар (фото з інтернету).

Так трапилося у житті студента Григорія О., що його дівчина вже рік живе за кордоном - після референдуму 16 березня вона опинилася на території Російської Федерації. Для справжнього кохання відстані - це не проблема, тому Гриша вирішив будь-яким шляхом потрапити на півострів, до Ялти. Подорож видалася зовсім не легкою...

- У грудні 2014 року у ЗМІ з'явилася інформація, що «Укрзалізниця» відміняє будь-які потяги до Криму? Григорій, як тобі вдалося туди доїхати?

- Дізнавшись про закриття залізничного сполучення з півостровом, якщо казати відверто, я не сильно схвилювався. Адже здавалося, що це тимчасові складнощі. Але вже в кінці лютого, коли настав час їхати, стало страшно.

З живих людей - два таксисти і п'ять бомжів

На Дніпропетровському автовокзалі в мене трапився ну просто чудовий діалог біля каси:

- Доброго ранку, як мені доїхати до Ялти чи Сімферополя?

- Ніяк

- Не зрозумів.

- Ну, що тут незрозумілого?! Ніяк. Тільки до кордону «Чонгар», далі - пішки, і після кордону пересісти на інший автобус.

Так і довелося. Переходив кордон пішки. Це зайняло менше години, але здавалося - цілу вічність. На кордоні температура повітря була градусів на 10 нижча, ніж в Україні. Одразу після кордону всіх людей забрав «російський автобус», довіз до російського кордону, і тут уже почалося феєричне шоу. У всього автобуса зібрали паспорти, вивели з автобуса, наказали поставити весь багаж перед собою, заборонили розмовляти по телефону, фотографувати, курити. Курити не хотілося, хіба що в останній раз, а дзвонити - хіба що мамі і коханій, попрощатися. Жарти пасажирів у стилі «забрали паспорти, відправлять воювати в ДНР», здавались зовсім не доречними. Було відчуття що ми в'язні, яких «вигрузили» з автозаку. Вся процедура зайняла години дві, після чого ми сіли в цей же автобус і поїхали у Сімферополь.

- Скільки часу і коштів ти витратив на цю подорож?

- Я 24 години добирався з Павлограда до «міста щастя» Ялти. Транспорту з Сімферополя до Ялти не було, довелося сидіти на вокзалі до ранку. Хоча один таксист пропонував за 4000 рублів доїхати до Ялти, я похвалив його почуття гумору і пішов грітися на залізничний вокзал.

У залі очікування на мене вже чекали місцеві жителі, пропонували випити з ними спирту, просили 10 рублів... своя атмосфера. Взагалі, якщо говорити про нічний Сімферополь зараз - це картина постапокаліптичного фільму. Холодно, темно, нічого не працює, з живих людей два таксиста і п'ять бомжів.

На подорож в один бік я витратив гривень 700, але, якщо брати грубо, проїзд на автобусі до кордону і після до Сімферополя можна вкластися приблизно у 500 гривень.

Хто і навіщо їхав на півострів

- Хто і навіщо їхав з тобою в автобусі ? Люди їдуть у Крим відпочивати, працювати, відвідати родичів?..

- Одне можу сказати точно, відпочивати не їхав ніхто. Хоча весь автобус був повний. Їхали всі у справах: хто до близьких родичів, хто щось вирішувати зі своїм майном у Криму. Пару людей через Крим планували дістатися до Росії на поромі. Не кращий спосіб, як на мене. З великим коханням у серці, мабуть, їхав тільки я.

- Які справи з магазинами на півострові? Чи достатньо там продуктів? Питаю, бо в українських ЗМІ часто розповідають, що Крим залишили без продуктів...

- Не можу говорити за весь півострів, але конкретно в Ялті продуктів не менше, ніж у будь-якому пересічному великому місті України. Інша річ - це ціна!

Працює безліч продуктових супермаркетів. Кардинально відрізняється ситуація з іншими магазинами: одяг, побутова техніка, автосалони і все інше здебільшого закрито. Я так розумію, що більша частина українського бізнесу існувати на півострові не змогла.

- Скільки коштують основні продукти, проїзд, житло? Люди середнього достатку можуть собі дозволити це?

- Я не буду заморочувати цінами, щоб не наговорити тут щось не так. Але у середньому ціни на продукти у три рази вищі, ніж в Україні. Проїзд дорожчий удвічі. Хоча бензин у Криму значно дешевший, ніж в Україні. Зняти квартиру в Ялті на місяць, десь подалі від центру, коштує 8-12 тисяч рублів на місяць. По поточному курсу гривні до рубля, на той час що я був там (1:2 в середньому), це виходить 4-6 тисяч гривень на місяць. Рахуйте самі.

Люди середнього достатку - дещо абстрактне поняття. Наприклад, туристи з Москви з середнім достатком можуть собі дозволити таке життя.

Для українця Туреччина і Єгипет з належним рівнем сервісу обійдуться у таку ж ціну, що і Ялта.

В інформаційній блокаді

- Що можеш сказати про настрої кримчан? Чи задоволені вони життям у Росії?

- Хворі люди є всюди, дехто й досі, купивши собі на половину пенсії портрет Путіна, а на іншу - гречаної крупи, кричить з балкону старої «сталінки»: «Путин - президент мира!» Але в цілому рівень російської псевдо-патріотичної ейфорії спадає. Люди починаюсь замислюватися над тим, що відбувається. Багато з тих, хто кричав «Крим наш!», нервово згадують, що і при Україні жилося нібито непогано.

Найцікавіше те, що півострів перебуває у тотальній інформаційній блокаді: ні повноцінного зв'язку з материковою Україною, ні української преси, ні телебачення... До більшості українського інтернет-сегменту також немає доступу. Тобто з Криму не можна зайти на певні українські сайти, портали, навіть групи у соціальних мережах.

Тому навіть та частина людей, кому є чим думати, не можуть критично сприймати інформацію і живуть за принципом: «В Криму тепер погано, але хоча б фашистів немає і дітей не їдять, як в Україні».

- Коли знову сподіваєшся відвідати півострів?

- Коли назбираю грошей і наберусь мужності, адже тепер поїздка у Крим - непростий квест.

Все права на материалы охраняются в соответствии с законодательством Украины.
ВНИМАНИЕ!
Перепечатка материалов сайта разрешается только c письменного согласия издательства "Популярные Ведомости"
и при наличии активной ссылки непосредственно на страницу-источник материала.

Похожие новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 06.05.2015 13:15
  :D Смешно до слез, как это у Анатолия Вершины нету ни одного квадратного метра жилья? Наверное нужно ...

  Подробнее...

   
 • 04.05.2015 08:44
  Плюс ко всему, что написал адвокат. Заявление о увольнении необходимо регистрировать в приемной ...

  Подробнее...

   
 • 25.04.2015 12:10
  Чолнобильська міська організація тільки й може, що влаштовувати "скульож" щодо невиплат та відсутності ...

  Подробнее...

Будете ли вы оформлять субсидию на оплату коммунальных услуг?

Регион

Пятница, 15. Май 2015
Четверг, 14. Май 2015
Среда, 13. Май 2015
Вторник, 12. Май 2015
Воскресенье, 10. Май 2015
Пятница, 08. Май 2015