Петро Вільховий, письменник

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Роман «На берегах двох рік» – один з небагатьох творів, що відображають історію Павлограда. Його автор – Петро Вільховий, відомий український письменник, журналіст, державний діяч.

Петро Вільховий народився у селі В'язовок на Павлоградщині, в сім'ї селянина. У 1914 році окінчив школу, а у 1920 році – Павлоградську вчительську семінарію. Потім П. Вільховий вступив на філологічний факультет Московського університету.

e-max.it: your social media marketing partner

Яків Голубицький, меценат

Сьогодні Спасо­-Нерукотворного Образа Кафедральний Собор – справжня перлина не тільки Павлоградського благочиння, а й Дніпропетровської єпархії.

Сьогодні Спасо­-Нерукотворного Образа Кафедральний Собор – справжня перлина не тільки Павлоградського благочиння, а й Дніпропетровської єпархії.

Ім'я Якова Голубицького збережеться в пам'яті павлоградців на довгі віки. Він створив собі рукотворний пам'ятник у центрі міста – Собор Нерукотворного Спаса.

Яків Голубицький народився 7 квітня 1815 року. Коли він уперше з'явився в Павлограді, то був нікому невідомою людиною. Вирішив зайнятися торгівлею. Отримавши у Бога благословення, Яків дав обіцянку в подяку Господу побудувати храм, якщо справи йтимуть успішно.

e-max.it: your social media marketing partner

Кирило Синельников, фізик

Досить тривалий час міць будь­-якої держави визначалася наявністю у неї ядерної зброї. У перших дослідженнях розщеплення атома найактивнішу участь прийняв уродженець Павлограда Кирило Синельников. За певними даними – він один з батьків атомної бомби.

Кирило Синельников народився 29 травня 1901 року, в сім'ї павлоградського земського лікаря, четвертою дитиною в сім'ї. Одержав гарну освіту: багато грав на роялі, цікавився технікою та природознавчими науками. У домашній бібліотеці було багато книжок по природознавству. Але Кирило не тільки читав літературу з фізики, а й намагався відтворити багато експериментів. На його столі завжди лежали мотки дроту, скляні трубки, магніти, гальванічні елементи, електричні конденсатори, соленоїди та оптичні лінзи.

e-max.it: your social media marketing partner

Лео Пасвольський, державний діяч

Студенти багатьох країн світу вивчають економіку з книжок Лео Пасвольського, відомого державного діяча США, уродженця Павлограда.

Лео Пасвольський народився у Павлограді у 1893 році. Даних про його сім'ю і періоди життя в цьому місті, на жаль, не збереглося. З 12-­річного віку Лео жив у США, де закінчив навчання у школі та вступив до Колумбійського університету. Після його закінчення працював журналістом. У 1919 році в ролі кореспондента двох нью­-йоркських газет вів репортажі з Паризької мирної конференції.

e-max.it: your social media marketing partner

Абрам Старчевський, плакатник

Діти були його улюбленою темою. Книжки­-малюнки, ілюстрації до казок і дитячих розповідей він малював з любов'ю. Проте життя досить часто ставило перед художником­плакатником Абрамом Старчевським зовсім інші завдання.

Абрам Старчевський народився у 1897 році в Павлограді, в сім'ї робітника-­кравця. Старчевські жили на вулиці Поштовій, нині вулиця Горького, 131. У 1916 році він закінчив Одеське художнє училище. Свій перший плакат «Зоря нового життя» він створив у 1917 році, перебуваючи на фронті і воюючи на боці «червоних».

e-max.it: your social media marketing partner

Регион

Городская власть Павлограда подтвердила свои намерения перевести городские теплосети на локальные...
01880
Перспектива создания на территории Павлограда индустриального парка и прихода в город крупных инвесторов...
03820
У любителей родной истории есть возможность побывать сразу на трех бесплатных экскурсиях, которые 22 и...
01400
Житель Першотравенска получил условное наказание за то, что обманул полицию, сообщив правоохранителям о...
02400
ternvchanin-dopomg-polczejskim-vikriti-nezakonnij-punkt-prijomu-metalu Завдяки небайдужості перехожого та оперативності правоохоронців було затримано автомобіль, повний...
01430
 • 19.02.2017 07:07
  Это мой одноклассник, а как с ним связаться? ))

  Подробнее...

   
 • 18.02.2017 17:25
  Добавила бы ещё, что летом насекомые водятся. Спать, ночью, невозможно от комаров. Хотя... Это зависит ...

  Подробнее...

   
 • 12.02.2017 10:10
  Где и когда можно заказать биометрический паспорт в Павлограде?

  Подробнее...

Поддерживаете ли вы блокаду оккупированных территорий Донбасса?

Яндекс.Метрика
смотреть порно