Петро Вільховий, письменник

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Роман «На берегах двох рік» – один з небагатьох творів, що відображають історію Павлограда. Його автор – Петро Вільховий, відомий український письменник, журналіст, державний діяч.

Петро Вільховий народився у селі В'язовок на Павлоградщині, в сім'ї селянина. У 1914 році окінчив школу, а у 1920 році – Павлоградську вчительську семінарію. Потім П. Вільховий вступив на філологічний факультет Московського університету.

e-max.it: your social media marketing partner

Яків Голубицький, меценат

Сьогодні Спасо­-Нерукотворного Образа Кафедральний Собор – справжня перлина не тільки Павлоградського благочиння, а й Дніпропетровської єпархії.

Сьогодні Спасо­-Нерукотворного Образа Кафедральний Собор – справжня перлина не тільки Павлоградського благочиння, а й Дніпропетровської єпархії.

Ім'я Якова Голубицького збережеться в пам'яті павлоградців на довгі віки. Він створив собі рукотворний пам'ятник у центрі міста – Собор Нерукотворного Спаса.

Яків Голубицький народився 7 квітня 1815 року. Коли він уперше з'явився в Павлограді, то був нікому невідомою людиною. Вирішив зайнятися торгівлею. Отримавши у Бога благословення, Яків дав обіцянку в подяку Господу побудувати храм, якщо справи йтимуть успішно.

e-max.it: your social media marketing partner

Кирило Синельников, фізик

Досить тривалий час міць будь­-якої держави визначалася наявністю у неї ядерної зброї. У перших дослідженнях розщеплення атома найактивнішу участь прийняв уродженець Павлограда Кирило Синельников. За певними даними – він один з батьків атомної бомби.

Кирило Синельников народився 29 травня 1901 року, в сім'ї павлоградського земського лікаря, четвертою дитиною в сім'ї. Одержав гарну освіту: багато грав на роялі, цікавився технікою та природознавчими науками. У домашній бібліотеці було багато книжок по природознавству. Але Кирило не тільки читав літературу з фізики, а й намагався відтворити багато експериментів. На його столі завжди лежали мотки дроту, скляні трубки, магніти, гальванічні елементи, електричні конденсатори, соленоїди та оптичні лінзи.

e-max.it: your social media marketing partner

Лео Пасвольський, державний діяч

Студенти багатьох країн світу вивчають економіку з книжок Лео Пасвольського, відомого державного діяча США, уродженця Павлограда.

Лео Пасвольський народився у Павлограді у 1893 році. Даних про його сім'ю і періоди життя в цьому місті, на жаль, не збереглося. З 12-­річного віку Лео жив у США, де закінчив навчання у школі та вступив до Колумбійського університету. Після його закінчення працював журналістом. У 1919 році в ролі кореспондента двох нью­-йоркських газет вів репортажі з Паризької мирної конференції.

e-max.it: your social media marketing partner

Абрам Старчевський, плакатник

Діти були його улюбленою темою. Книжки­-малюнки, ілюстрації до казок і дитячих розповідей він малював з любов'ю. Проте життя досить часто ставило перед художником­плакатником Абрамом Старчевським зовсім інші завдання.

Абрам Старчевський народився у 1897 році в Павлограді, в сім'ї робітника-­кравця. Старчевські жили на вулиці Поштовій, нині вулиця Горького, 131. У 1916 році він закінчив Одеське художнє училище. Свій перший плакат «Зоря нового життя» він створив у 1917 році, перебуваючи на фронті і воюючи на боці «червоних».

e-max.it: your social media marketing partner

Регион

За ініціативою начальника відділу освіти Ірини Вікторівни Дем'яненко батьки та громадськість міста...
0490
В Павлограде сотрудники полиции 22 марта выявили подозрительный автомобиль с поврежденным...
0850
Андрій Зінченко, співзасновник ГО Greencubator, експерт РПР. Парламент прийняв за основу законопроект №...
0690
ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує: Відповідно до ст. 7 Закону України від 22 травня 2003 року...
0430
27 березня о 06:51 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в приватному домоволодінні...
0860
 • 24.03.2017 10:38
  Скворечники в прошлом году делала организация Молодежная инициатива Реформ!!!Информ ацию предоставляете ...

  Подробнее...

   
 • 03.03.2017 11:38
  Зачем написана эта статья? Ведь подпольщики были, это известный факт. То, что подпольщики вместе с ...

  Подробнее...

   
 • 26.02.2017 11:56
  Вы когда фотографируете проходчиков в работе, вы хоть не позорьте их, а сфотографируйте настоящих ...

  Подробнее...

Поддерживаете ли вы блокаду оккупированных территорий Донбасса?

Яндекс.Метрика