Заселення регіону найдавнішою людиною почалося в епоху неоліту - новокам’яного століття (5-3 тисячоліття до н.е.).

e-max.it: your social media marketing partner

Гортаючи сторінки старих газет

Кажуть, історія рухається по спіралі. У цьому починаєш переконуватися, гортаючи сторінки старих газет, мало не вікової давності. І тут зустрінеш до болю знайому ситуацію.

Про якість води


Газета «Вісті», Павлоградський повіт, 1920 рік:

«У зв’язку з наступом холерної епідемії у місті розпочато загальне щеплення від холери, а тим часом в усіх закладах робітники та службовці п’ють сиру воду сумнівної чистоти. Не завадило б звернути на це увагу».

e-max.it: your social media marketing partner

Павлоград у післяреволюційний період

На початку 20 століття Павлоград був великим промисловим і торговим центром Російської імперії. Останніми роками, напередодні Жовтневої революції, в місті було близько двох тисяч будинків і понад 17 тисяч населення. Промисловість була представлена великими борошномельними, обозним, спиртогорілчаним, шпалопросочувальним, цегельним заводами та безліччю дрібних підприємств. У Павлограді діяло шість православних церков, костьол, дві синагоги. Мешканців обслуговували три бібліотеки і три лікарні. Водопостачання здійснювалося з артезіанських криниць. 28 вулиць і провулків освітлювали 200 газових ліхтарів. У складі пожежного обозу було чотири машини.

Грудень 1917 року. У Павлограді встановлено радянську владу


Відразу були націоналізовані великі склади, налагоджено контроль за роботою всіх міських підприємств, організовано раду народного господарства. Але невдовзі Павлоград був окупований австро-німецькою армією. Більшовики пішли у підпілля, організували повстанські загони і 12 грудня 1918 року захопили місто. Проте остаточно Червона Армія розташувалася тут лише наприкінці грудня 1919 року.

e-max.it: your social media marketing partner

Підземні таємниці Павлограда

Тележурналіст Олександр Кузьмін досліджує підземні галереї.

Тележурналіст Олександр Кузьмін досліджує підземні галереї.
В історії Павлограда ще досить багато білих плям. Якщо деякі версії підтвердяться, цілком можливо вони стануть справжньою сенсацією. Одна з білих плям пов’язана з підземними таємницями Павлограда.

Різна уривчаста інформація свідчить про наявність у центральній частині Павлограда підземних споруд і переходів, проритих у дореволюційні часи. Одні джерела стверджують, що це лише підвали з галереями, які з’єднували між собою будинки багатих міських купців і торговців, магазини і склади, розташовані поруч із ними. Інші стверджують, що підземні переходи були значно довшими і з’єднували не лише будинки і підвали у складах і магазинах. Один із таких підземних переходів вів від церкви Голубицького до млина Балабана, на місці якого пізніше було побудовано кінотеатр «МИР».

e-max.it: your social media marketing partner

Де ця вулиця, де цей будинок?

Рейтинг пользователей: / 4
ХудшийЛучший 

Сучасний Павлоград зберіг зовсім небагато стародавніх, дореволюційних назв. Переважна більшість вулиць були наречені у радянський період. Cпробуймо повернути колесо історії і прогулятися по місту, яким воно було століття тому.

Була Єврейська, стала Інтернаціональна


Центр міста залишився, на щастя, на тому ж місці. Соборна площа отримала свою назву завдяки собору, який стояв тут до 1936 року, а потім, за розпорядженням комуністів, був висаджений у повітря. У роки радянської влади Соборну площу перейменували на площу Леніна, однак зі здобуттям Україною незалежності історичну назву повернули.

e-max.it: your social media marketing partner

Славетне купецтво Павлограда

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Наприкінці 18 століття Павлоград будувався як військове містечко, покликане захищати інтереси Російської імперії. Проте життя внесло деякі корективи у призначення міста. І Павлоград став одним із центрів торгівлі.

Залізничне сполучення з Москвою


Справа у тому, що Павлоград побудовано на дуже вдалому місті – на перехресті перетинання важливих торговельних шляхів – з півночі на південь і зі сходу на захід. Зазначимо, що наприкінці 18 століття Павлоград не поступався чисельністю населення нинішньому обласному центру. У ті роки у місті на Вовчій мешкали 1 214 чоловік, а у Катеринославі – 2 000. Це потім, у другій половині 19 століття, після того, як до Катеринослава прийшла залізниця, він став розвиватися швидкими темпами.

e-max.it: your social media marketing partner
 • 30.03.2016 12:10
  В Лозовій, де перевірили 400 переселенців, виявили тільки 43, це, десь, кожен десятий. Впевнений, що ...

  Подробнее...

   
 • 27.03.2016 02:19
  Да уж, как приятно видеть эти родные лица, которые родными стали за столь короткое время! это были ...

  Подробнее...

   
 • 09.03.2016 18:43
  Першотравенск (укр. Першотравенськ) — город областного значения в Днепропетровско й области Украины.

  Подробнее...

Делаете ли вы благотворительные взносы в наших медучреждениях?