-
Читайте в ПВ
(0 голоса, среднее 0 из 5)

Кажуть, історія рухається по спіралі. У цьому починаєш переконуватися, гортаючи сторінки старих газет, мало не вікової давності. І тут зустрінеш до болю знайому ситуацію.

Про якість води


Газета «Вісті», Павлоградський повіт, 1920 рік:

«У зв’язку з наступом холерної епідемії у місті розпочато загальне щеплення від холери, а тим часом в усіх закладах робітники та службовці п’ють сиру воду сумнівної чистоти. Не завадило б звернути на це увагу».

Про податки


Газета «Вісті», Павлоградський повіт, 1918 рік:

«Губернський комітет рад нагадує громадянам Катеринославської губернії, що у випадку невнесення ними до 25 березня цього року до казначейства прибуткового податку за 1917 рік, винні, відповідно до обов’язкової постанови від 30 січня 1918 року, будуть негайно віддані до Суду революційного трибуналу».

Про культуру


Газета «Вісті», Павлоградський повіт, 1920 рік:

«Совпрофпром чинить посилений ремонт будинку колишнього театру «Роль» для відкриття в ньому районного робітничо-селянського клубу. При райклубі Павлоградського повітового відділення «Укроста» організується центральний зал останніх новин. Нарешті трудящі міста Павлограда і червоноармійці гарнізону зуміють у хвилини відпочинку розумно розважитися».

Про транспорт


Газета «Комуніст», 1920 рік:

«Наказ Павлоградського воєнно-революційного штабу. До візників міста Павлограда. Справжній військово-революційний штаб велить особам, які займаються легковим візниковим промислом, встановити і розподілити між собою повинність революційного характеру: щодня з 7 години ранку до 7 години ранку повинен біля Бристоля при військово-революційному штабі перебувати черговий візник для потреб революційних органів.

Справжній наказ входить у силу від опублікування. Виконання покладається на старосту візників, якому приписується, негайно, після одержання цього наказу з’явитися до начальника штабу Червоної Гвардії».

Про гроші


Газета «Вісті», 1918 рік:

«Оголошення. Через повну відсутність у Державному банку і Казначействі грошових знаків, пленарні збори Павлоградського міського виконкому, Рад солдатських, рабітничих і селянських депутатів ухвалили: випустити у звернення в межах Павлоградського повіту з Повітового казначейства штемпельні квитки позики свободи 100 карбованців і нижче гідності з купонами на 16 березня 1918 року, випуску 1917 року ціною: 100 карбованців – 85 руб., 50 карбованців – 42 руб. 50 копійок, 40 карбованців – 34 руб., 20 карбованців – 17 руб. Штемпельні квитки зі знаком свободи повинні рахуватися нарівні з квитками кредитними: відмова в прийомі квитків буде переслідуватися Судом військово-революційного трибуналу. Справжня обов’язкова постанова набирає силу після її опублікування. Голова А. Куделя, секретар Півень, комісар Казначейства Іванько».

Про розкрадання телефоного кабелю


Газета «Вісті», Павлоградський повіт, 1920 рік:

«Громадяни, зберігайте ваше народне добро! Майже в усіх районах нашого повіту останнім часом часто спостерігається зловмисне пошкодження і розкрадання дроту земських телефонних ліній. Бувають випадки, коли повисла обірвана телефонна лінія зумисне зривається зі стовпів на значній відстані і вивозиться проїжджаючими для особистої їх потреби… Павлоградська повітова народна управа доводить до

загального відома жителів повіту, що нею будуть прийняті найсуворіші заходи до викорінення цього зла і що особи, винні в розкраданні чи зберіганні викраденого земського телефонного дроту, будуть віддані до Народному суду, як винні у присвоєнні і псуванні народного майна. Комісар народної управи Коломойцев, завідуючий телефонною мережею Браверман, комісар пошти, телеграфу і телефонів Лозовий».

Из книги «Павлоград 1784-2004»

Больше фото смотрите в галерее «Ретро Павлоград»

Все права на материалы охраняются в соответствии с законодательством Украины.
ВНИМАНИЕ!
Перепечатка материалов сайта разрешается только c письменного согласия издательства "Популярные Ведомости"
и при наличии активной ссылки непосредственно на страницу-источник материала.

Похожие новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 13.11.2015 13:53
  і + треба утеплитись пінопластом.є марка негорючого псб-25,екструдо ваний пінопласт теж не горить.сусід ...

  Подробнее...

   
 • 12.11.2015 21:45
  Ув.Александр. Прежде чем писать статью, необходимо уточнять информацию. Он пока ничего не получил.

  Подробнее...

   
 • 09.11.2015 19:12
  Допустим у нас одна и та же пластинка, а чем лично Вы гордитесь, что эти хозяйственники сделали ...

  Подробнее...

Считаете ли вы, что новый состав Павлоградского горсовета будет работать более эффективно, чем предыдущий?

Регион

Пятница, 13. Ноябрь 2015
Четверг, 12. Ноябрь 2015
Среда, 11. Ноябрь 2015