Юрій Дольд-Михайлик, майстер детективу

Хто ж у дитинстві не читав про пригоди безстрашного розвідника Гольдринга, головного героя роману «І один у полі воїн»? Його автор – український радянський письменник, драматург, критик і публіцист Юрій Дольд­-Михайлик протягом кількох років жив і працював у Павлограді.

Юрій Дольд-­Михайлик (справжнє прізвище Михайлик) народився у 1903 році в селі Бурьонки Полтавської області, в сім’ї селянина. У 1925 році він закінчив Дніпропетровський інститут народної освіти.

У 1924-1925 роках Юрій Дольд-­Михайлик жив у Павлограді і очолював міський відділ народної освіти. На жаль, він залишив не дуже добрий слід в історії міста. Після смерті Леніна у 1924 році пішла так звана «ленінська хвиля». Завідуючий відділом народної освіти хотів залучити до Комуністичної партії якомога більше вчителів та інших працівників шкіл, близько тисячі потрапили під ленінський заклик. Разом з іншими педагогами-комуністами Юрій Дольд­-Михайлик виступив з ініціативою про перейменування центральної вулиці міста з Шалінської в Леніна. Це ім’я вулиця зберігає і тепер.

Друкуватися Юрій Дольд­-Михайлик розпочав у 1922 році, співпрацював з багатьма газетами і журналами. Потім працював у газетах Херсона і Вінниці. У 1934-1935 роках був головним редактором Української студії кінохроніки, а в 1936­-1937 роках – керівником «Кінолітопису». У 1937­-1942 роках Ю. Дольд­-Михайлик був головним редактором Київської студії художніх фільмів.

У повоєнні роки він здобув письменницьку славу і став одним із провідних майстрів радянського детективу. У 1956 році виходить у світ перша і найпопулярніша книга трилогії про розвідника Георгія Гончаренка (він же – Генріх фон Гольдринг) – «І один у полі воїн». У 1960 році на кіностудії імені Довженка знято фільм «Вдалині від Батьківщини» за сценарієм самого Дольд­-Михайлика. Того самого року цей фільм став лідером прокату. Крім того, перу Дольд­-Михайлика належать романи: «У чорних лицарів», «Гроза на Шпреє», «Степовики»; сценарії: «Вони бачать знову», «Слідами невидимих ворогів», «Кривавий світанок»; п’єси: «Косовський», «Щорс», «Великий закон», «Бориславська трагедія».

Юрій Дольд­-Михайлик був сином своєї епохи. Герої його творів – пройняті порохом бойових походів червоні бійці і командири, пропахлі полем і світанками колгоспники, робочі, учителі, лікарі. Творчість радянського письменника була заслужено оцінена. Він був нагороджений орденом «Знак Пошани» і медалями. Ю. Дольд­-Михайлик помер 18 березня 1966 року, так і не встигнувши дописати третю книгу своєї трилогії про розвідника.

Из книги «Павлоград 1784-2004»

Больше фото смотрите в галерее «Ретро Павлоград»

Все права на материалы охраняются в соответствии с законодательством Украины.
ВНИМАНИЕ!
Перепечатка материалов сайта разрешается только c письменного согласия издательства "Популярные Ведомости"
и при наличии активной ссылки непосредственно на страницу-источник материала.


e-max.it: your social media marketing partnerПохожие новости:
Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 11.10.2016 12:56
  а замість теплотрас інд газове. і дворові газові котельні чи вугільні пересувні в садики, школи ...

  Подробнее...

   
 • 10.10.2016 13:45
  У нас в первый год всех кур в таком курятнике сожрали, то ли собака то ли лиса. Если есть вероятность ...

  Подробнее...

   
 • 09.10.2016 16:33
  Клипса у нас ЖЕЛТАЯ :)

  Подробнее...

Нужна ли Павлограду искусственная новогодняя елка?