Лібер Смоленський, художник

Є художники-­однолюби, які всю свою творчість присвячують одній певній темі. До них і належав уродженець Павлограда Лібер Смоленський, який довгі роки працював над кримськими пейзажами.

Лібер Смоленський народився 16 грудня 1900 році у Павлограді, в сім'ї дрібного службовця. Навчався в Одеському художньому училищі, а потім у художньому інституті, який закінчив у 1930 році. Його вчителями були М. Шаронов, який основою художньої досконалості вважав реалістичний малюнок, і відомий український пейзажист М. Бурачек, під керівництвом якого майбутній художник писав етюди і навчався розумі­ти мову природи.

Перші роботи Л. Смоленського можна віднести до розряду індустріальних пейзажів: «Нафтові вишки», «Український Баку», «Ранок» та інші етюди Донбасу і Харкова. Усі ці картини вирізнялися композиційністю і колірною узгодженістю, проте вони не хвилювали, оскільки художник більше розмірковував, ніж вдивлявся у навколишній світ, більше компонував, ніж писав з натури. І Лібер Смоленський вирішив шукати нові враження і нову тему для своєї творчості. Митця полонить гармонійна ясність кримського пейзажу, витонченість його колірних відносин. Здійснення мрії про кримську сюїту стало метою творчого життя художника.

За роки своєї творчості художник досконало вивчив Крим, повністю проник в образ кримського пейзажу. Його роботи «Кримський ранок», «Весна» – це композиційно завершені пейзажі-­образи, у яких гори не тиснуть своєю величністю, а гармонійно завершують чудову різнопланову панораму. Дуже любив художник весняний Крим, коли цвітуть дерева і починають зеленіти виноградники: «Весняний мотив», «Напровесні», «Туман піднімається». Його захоплює і тема старого Гурзуфа: «Стара вулиця», «Кримські дороги», «Околиці Гурзуфа».

Лібер Смоленський малював свої пейзажі не тільки фарбами, а й олівцем і вугіллям. Найчастіше вони були допоміжним матеріалом для мальовничих робіт. Проте малюнки «Генуезька фортеця» і «Кримська давнина» оцінені фахівцями як самостійні виразні композиції.

Горный пейзаж. 1960-е.Горный пейзаж. 1960-е.

Горный пейзаж. 1960-е.

Из книги «Павлоград 1784-2004»

Больше фото смотрите в галерее «Ретро Павлоград»

Все права на материалы охраняются в соответствии с законодательством Украины.
ВНИМАНИЕ!
Перепечатка материалов сайта разрешается только c письменного согласия издательства "Популярные Ведомости"
и при наличии активной ссылки непосредственно на страницу-источник материала.


e-max.it: your social media marketing partnerПохожие новости:
Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 15.09.2016 18:49
  В тарифе на газ заложена стоимость установки счетчика ...

  Подробнее...

   
 • 15.09.2016 12:21
  але людина зможе залишится на минулій схемі платі - по прописаним,вваж аю.хто побажає.Лічильн ики ...

  Подробнее...

   
 • 14.09.2016 15:25
  Здравствуйте!!! ! Обращаюсь к вам как к власти в городе!!! Примите меры!!! Вся Проточиловка в бурьянах ...

  Подробнее...

Нужна ли Павлограду искусственная новогодняя елка?