Абрам Старчевський, плакатник

Діти були його улюбленою темою. Книжки­-малюнки, ілюстрації до казок і дитячих розповідей він малював з любов'ю. Проте життя досить часто ставило перед художником­плакатником Абрамом Старчевським зовсім інші завдання.

Абрам Старчевський народився у 1897 році в Павлограді, в сім'ї робітника-­кравця. Старчевські жили на вулиці Поштовій, нині вулиця Горького, 131. У 1916 році він закінчив Одеське художнє училище. Свій перший плакат «Зоря нового життя» він створив у 1917 році, перебуваючи на фронті і воюючи на боці «червоних».

З 1922 по 1937 роки А. Старчевський жив і працював у колишній столиці України – Харкові. Там художником-­плакатником була створена велика серія політичних плакатів: «10 років Жовтня», «15 років Жовтня», «20 років «Правди» та інші. Заклики і агітація цих плакатів надихали трудящі маси на боротьбу і працю у революційний і післяреволюційний періоди.

Поряд із плакатами художник створював також малюнки і ілюстрації до художніх творів. Його пензлю належать ілюстрації до книг: «Оцеола – вождь Семинолів» Майна Ріда, «Бур'ян» Андрія Головка, «Земля обітована» Леоніда Первомайського. Крім того, він активно ілюстрував випущені в Україні періодичні видання. У 1932 році Абраму Старчевському довелося оформляти відкриття найбільшого в той період енергетичного гіганта – Дніпрогесу.

У 1937­-1938 роках А. Старчевський був головним художником Наркомхарчпрома. І таким чином активно займався пропагандою нових продуктів харчування чи, як кажуть тепер, рекламою.

У 1966-­1967 роках Абрам Старчевський був учасником двох виставок художників­-ветеранів війни (як ветеран громадянської війни). У 1967 році пройшли чотири персональні виставки художника: у Будинку мистецтв і у Палаці культури ім. Горького в Москві, в залах Спілки художників в Одесі і в Павлограді. На Всесоюзній виставці у Москві, яка була присвячена 50­річчю радянського плаката, плакат А. Старчевського відкривав великий розділ, присвячений Дніпрогесу. На четвертій персональній виставці – у Павлограді – він передав у дар рідному місту багато своїх робіт. Нині у Павлоградському історико­-краєзнавчому музеї зберігаються його політичні плакати і малюнки 20–30­-х років.

Протягом життя Абрамом Старчевським було створено 150 політичних і рекламних плакатів і 200 малюнків і ілюстрацій для періодичного друку художньої літератури. Він помер 16 вересня 1969 року.

Из книги «Павлоград 1784-2004»

Больше фото смотрите в галерее «Ретро Павлоград»

Все права на материалы охраняются в соответствии с законодательством Украины.
ВНИМАНИЕ!
Перепечатка материалов сайта разрешается только c письменного согласия издательства "Популярные Ведомости"
и при наличии активной ссылки непосредственно на страницу-источник материала.


e-max.it: your social media marketing partnerПохожие новости:
Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 15.09.2016 18:49
  В тарифе на газ заложена стоимость установки счетчика ...

  Подробнее...

   
 • 15.09.2016 12:21
  але людина зможе залишится на минулій схемі платі - по прописаним,вваж аю.хто побажає.Лічильн ики ...

  Подробнее...

   
 • 14.09.2016 15:25
  Здравствуйте!!! ! Обращаюсь к вам как к власти в городе!!! Примите меры!!! Вся Проточиловка в бурьянах ...

  Подробнее...

Нужна ли Павлограду искусственная новогодняя елка?