Кирило Синельников, фізик

Досить тривалий час міць будь­-якої держави визначалася наявністю у неї ядерної зброї. У перших дослідженнях розщеплення атома найактивнішу участь прийняв уродженець Павлограда Кирило Синельников. За певними даними – він один з батьків атомної бомби.

Кирило Синельников народився 29 травня 1901 року, в сім'ї павлоградського земського лікаря, четвертою дитиною в сім'ї. Одержав гарну освіту: багато грав на роялі, цікавився технікою та природознавчими науками. У домашній бібліотеці було багато книжок по природознавству. Але Кирило не тільки читав літературу з фізики, а й намагався відтворити багато експериментів. На його столі завжди лежали мотки дроту, скляні трубки, магніти, гальванічні елементи, електричні конденсатори, соленоїди та оптичні лінзи.

У Павлограді Кирило закінчив класичну гімназію, а у 1919 році сім'я Синельникових переїхала до Криму, де юнак вступив до університету. Там К. Синельников познайомився з Ігорем Курчатовим. Свої перші кроки як фізик­-дослідник він зробив у фізичному кабінеті Кримського університету. Потім, ставши молодим фахівцем, поїхав до Ленінграда, у рентгенівський і радіологічний інститут (пізніше Ленінградський фізтех).

З 1924 по 1930 роки Кирило Синельников працює старшим науковим співробітником. Його першою науковою працею, яка написана разом з Вальте, була «Природа діелектричних втрат». У 1930 році К. Синельников одружився з Едді Купер, яка до заміжжя викладала курси домоведення в Кембриджі. Того самого року Кирило пише дисертацію англійською мовою, захищає її і отримує учений ступінь кандидата фізико­-математичних наук.

Після захисту його кар'єра почала розвиватися досить швидкими темпами. У 1930 році він очолює кафедру фізики Українського фізико­технічного інституту. У 1935 році стає завідувачем відділу фізики Українського фізико-­технічного інституту. У 1937 році Кирилу Синельникову надано учений ступінь доктора фізико-­математичних наук і звання професора. З 1942 року він завідувач кафедрою експериментальної фізики Харківського університету. З 1944 року, протягом 21 року, директор Харківського фізико­-технічного інституту АН УРСР. У 1951 році Кирило Синельников удостоєний звання «Заслужений діяч науки УРСР». Помер наш видатний земляк у 1966 році у Харкові.

Він увійшов в історію науки як соратник Курчатова, відомий учений з фізики діелектриків і напівпровідників, фізики атомного ядра, фізичного матеріалознавства, фізики плазми і керованого термоядерного синтезу.

Из книги «Павлоград 1784-2004»

Больше фото смотрите в галерее «Ретро Павлоград»

Все права на материалы охраняются в соответствии с законодательством Украины.
ВНИМАНИЕ!
Перепечатка материалов сайта разрешается только c письменного согласия издательства "Популярные Ведомости"
и при наличии активной ссылки непосредственно на страницу-источник материала.


e-max.it: your social media marketing partnerПохожие новости:
Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 11.10.2016 12:56
  а замість теплотрас інд газове. і дворові газові котельні чи вугільні пересувні в садики, школи ...

  Подробнее...

   
 • 10.10.2016 13:45
  У нас в первый год всех кур в таком курятнике сожрали, то ли собака то ли лиса. Если есть вероятность ...

  Подробнее...

   
 • 09.10.2016 16:33
  Клипса у нас ЖЕЛТАЯ :)

  Подробнее...

Нужна ли Павлограду искусственная новогодняя елка?