Яків Голубицький, меценат

Сьогодні Спасо­-Нерукотворного Образа Кафедральний Собор – справжня перлина не тільки Павлоградського благочиння, а й Дніпропетровської єпархії.Сьогодні Спасо­-Нерукотворного Образа Кафедральний Собор – справжня перлина не тільки Павлоградського благочиння, а й Дніпропетровської єпархії.

Сьогодні Спасо­-Нерукотворного Образа Кафедральний Собор – справжня перлина не тільки Павлоградського благочиння, а й Дніпропетровської єпархії.

Ім'я Якова Голубицького збережеться в пам'яті павлоградців на довгі віки. Він створив собі рукотворний пам'ятник у центрі міста – Собор Нерукотворного Спаса.

Яків Голубицький народився 7 квітня 1815 року. Коли він уперше з'явився в Павлограді, то був нікому невідомою людиною. Вирішив зайнятися торгівлею. Отримавши у Бога благословення, Яків дав обіцянку в подяку Господу побудувати храм, якщо справи йтимуть успішно.

Завдяки гострому розуму і підприємницькій жилці, Яків Федорович згодом набув популярності і поваги у співгромадян. Купець Конжуховський на прохання Голубицького дав йому у позичку деяку суму грошей, щоб він міг обжитися і стати на ноги. На той час у Павлограді дуже цінувалася сіль, її й заходився возити Голубицький. Розростався обіг товару, ріс капітал. Голубицький став купцем. Побудував своїй сім'ї будинок, який зберігся донині.

А за те, що Господь почув його молитви і допоміг йому, Голубицький вибудував у вдячність церкву. Будівництво велося на болотистому грунті, землю завозили підводами, але храм будувався. На жаль, Яків Голубицький помер у вересні 1897 року, не доживши до відкриття храму всього півроку, але перед своєю смертю заповідав храм народу. Собор відкрили на Великдень – 18 квітня 1898 року.

Після смерті Якова Голубицького, а згодом і його дружину, було поховано у склепі просто біля Вівтарної стіни. Напроти церкви було встановлено два пам'ятники. Сьогодні Спасо­-Нерукотворного Образа Кафедральний Собор – справжня перлина не тільки Павлоградського благочиння, а й Дніпропетровської єпархії.

Из книги «Павлоград 1784-2004»

Больше фото смотрите в галерее «Ретро Павлоград»

Все права на материалы охраняются в соответствии с законодательством Украины.
ВНИМАНИЕ!
Перепечатка материалов сайта разрешается только c письменного согласия издательства "Популярные Ведомости"
и при наличии активной ссылки непосредственно на страницу-источник материала.


e-max.it: your social media marketing partnerПохожие новости:
Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 11.10.2016 12:56
  а замість теплотрас інд газове. і дворові газові котельні чи вугільні пересувні в садики, школи ...

  Подробнее...

   
 • 10.10.2016 13:45
  У нас в первый год всех кур в таком курятнике сожрали, то ли собака то ли лиса. Если есть вероятность ...

  Подробнее...

   
 • 09.10.2016 16:33
  Клипса у нас ЖЕЛТАЯ :)

  Подробнее...

Нужна ли Павлограду искусственная новогодняя елка?