Петро Вільховий, письменник

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Роман «На берегах двох рік» – один з небагатьох творів, що відображають історію Павлограда. Його автор – Петро Вільховий, відомий український письменник, журналіст, державний діяч.

Петро Вільховий народився у селі В'язовок на Павлоградщині, в сім'ї селянина. У 1914 році окінчив школу, а у 1920 році – Павлоградську вчительську семінарію. Потім П. Вільховий вступив на філологічний факультет Московського університету.

З 1920 по 1923 роки служив у Червоній Армії. Перебуваючи на службі, написав промову для Михайла Фрунзе, з якою той виступав на мітингу в павлоградських казармах. Після цього здібний юнак був запрошений на роботу в місцеву газету «Змичка», у якій пропрацював до 1926 року. У 1925 році Петро Вільховий закінчив журналістські курси в Харкові.

З 1926 по 1934 роки – він кореспондент газети «Колгоспне село». З 1935 по 1940 роки – редактор Держлітвидавництва у Києві. З 1941 року – заступник головного редактора «Літературної газети» (органу Спілки письменників України), завідуючий літературною частиною Київського оперного театру, секретар партбюро театру. Під час евакуації, в Узбекистані, Петро Вільховий очолював партійну організацію Спілки письменників Узбекистану. З червня 1944 року він голова Київського обласного радіокомітету.

З 1945 по 1960 роки він був уповноваженим Ради у справах релігійних культів при Раді Міністрів УРСР. До речі, коли в 50­-ті роки Новомосковський райком партії хотів закрити знаменитий собор на березі річки Самари у Новомосковську (побудований на замовлення козаків Самарської паланки майстром Яковом Погребняком без єдиного цвяха), Петро Вільховий заперечив цьому.

Перша книга письменника Вільхового «Зубата баба» вийшла у 1927 році. Потім були книги: «Не бояни», «Земна фабрика», «Чапаєвці», «Промені життя», «Трифонове озеро» й інші. Після виходу на пенсію Петро Вільховий повністю присвятив себе творчій роботі, працював у Спілці письменників України. Вінцем його творчості критики вважають роман «На берегах двох рік», написаний у 1956 році.

Из книги «Павлоград 1784-2004»

Больше фото смотрите в галерее «Ретро Павлоград»

Все права на материалы охраняются в соответствии с законодательством Украины.
ВНИМАНИЕ!
Перепечатка материалов сайта разрешается только c письменного согласия издательства "Популярные Ведомости"
и при наличии активной ссылки непосредственно на страницу-источник материала.


e-max.it: your social media marketing partnerПохожие новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 15.09.2016 18:49
  В тарифе на газ заложена стоимость установки счетчика ...

  Подробнее...

   
 • 15.09.2016 12:21
  але людина зможе залишится на минулій схемі платі - по прописаним,вваж аю.хто побажає.Лічильн ики ...

  Подробнее...

   
 • 14.09.2016 15:25
  Здравствуйте!!! ! Обращаюсь к вам как к власти в городе!!! Примите меры!!! Вся Проточиловка в бурьянах ...

  Подробнее...

Нужна ли Павлограду искусственная новогодняя елка?