-
Читайте в ПВ

Подписчиков

А так же вы можете подписаться на E-mail рассылку свежих новостей заполнив форму

Введите Ваш E-mail:

Случайное фото

(0 голоса, среднее 0 из 5)

Пережили павлоградські аграрії зиму з лютими морозами і знову з початком весни приступили до споконвічної хліборобської справи своїх дідів-прадідів.

Про стан готовності фермерських господарств району йшла мова на черговому засіданні колегії Павлоградської райдержадміністрації 29 березня 2012 року.

Як доповів начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Дмитро Васильович Красніков, програмою соціально-економічного розвитку району на 2012 рік передбачається забезпечити валове виробництво зерна в обсязі 113,9 тис. тонн. Для виконання запланованих показників восени минулого року під урожай 2012 року було посіяно озимих культур на площі 20,3 тис. га, в тому числі озимої пшениці — 18 тис. га, озимого ячменю — 2,1 тис. га. Та на жаль, сьогодні не все посіяне восени радує наших сільгоспвиробників. І винні в цьому не люті морози цьогорічної зими. Людям, не пов’язаним з сільським господарством, подобалась торішня суха осінь. Але осіння ґрунтова посуха виявилась згубною для посіяних зернових культур. Отож, на сьогодні стан озимих культур можна класифікувати, як задовільний, слабкий та зріджений. З посіяних 20,6 тис. га близько 30% площ підлягатимуть пересіву та підсіву яровими культурами. Та така вже хліборобська доля — завжди бути готовим до того, що природа коли щедра, а коли й скупа на свої милості. А тому, щоб мати цього року врожай, фермерські господарства Павлоградщини приступили до весняно-польових робіт, коли ще сніг не зійшов з полів.

На сьогодні проведено підживлення ранніх зернових культур по мерзло-талому ґрунті на площі більше 8 тис. га, а озимого ріпаку — на площі 1,7 тис. га. Першими розпочали весняно-польові роботи фермерські підприємства «Агро КМС», «Зоря », «Шторм», «Граніт». Та й всі інші фермерські господарства налаштовані на те, щоб згідно з Програмою розвитку галузі рослинництва на 2012 рік посіви ранніх зернових культур не зменшити в порівнянні з минулим роком і утримати на рівні 47,5 тис. га. В цілому по району є можливість витримати норматив оптимального співвідношення культур по сівозмінам і не зменшуючи кількість посіву зернових культур, збільшити площі посіву такої прибуткової культури, як соняшник.

Враховуючи природно-кліматичні умови, аграрії особливу увагу зосереджують на збереженні вологи в ґрунті. А тому господарствами всіх форм власності вже проведені ранні весняні роботи по боронуванню та першій культивації на площі 61,5 тис. га.

В народі кажуть, весною один день рік годує. Отож роботи по посіву ранніх зернових культур наші хлібороби планують провести оперативно. І для цього є всі підстави. В повній бойовій готовності у павлоградських фермерських господарствах заходяться 266 тракторів, 43 широкозахватних агрегатів, 241 сівалка та інша техніка. Для проведення весняно-польових робіт господарствами всіх форм власності придбано дизельного палива 1857 тон, бензину 545 тис. тонн, що складає 98% від потреби, а мастила — в повному необхідному об’ємі — 100 тонн. На 110% господарства району забезпечені посівним матеріалом, на 75% мінеральними добривами та засобами захисту рослин.

З метою запобігання травматизму та нещасним випадкам на виробництві, господарствами району проведено інструктажі з охорони праці та пожежної безпеки, а також періодичні медичні огляди працівників, які будуть задіяні в весняно-польових роботах. Проведені державна реєстрація та огляд сільськогосподарської техніки, переатестація і атестація механізаторів. Одним словом, можна сказати, павлоградські хлібороби час не марнували і зробили все необхідне для того, щоб впоратись з посівом ранніх зернових культур за п’ять робочих днів.

До речі, цієї весни нашим фермерам слід буде добре подумати над тим, чим вони будуть засівати свої поля.

— Відповідно до Закону України, внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів, — сказав на засіданні колегії Дмитро Красніков. — Починаючи з 1 січня 2012 року використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного виробництва можна буде проводити лише за умови наявності затверджених проектів землеустрою. Ці проекти повинні забезпечити еколого-економічне обґрунтування сівозміни та упорядкування угідь. За невиконання цих вимог стаття 55 Кодексу України передбачає притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

Будемо сподіватись, що починаючи з цього року, наші фермери будуть не лише про прибутки з урожаю турбуватись, а й про те, щоб орендовані ними землі і для їхніх онуків родючими залишились.

Павлорад, ТН ЭкспрессНовые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 26.08.2014 14:17
  Человек, не помнящий своего прошлого, не имеет права на будущее

  Подробнее...

   
 • 22.08.2014 13:32
  Дуже дякую, що висвітлюєте патріотичні теми, це цікаве та потрібне!!!!! Слава Україні!!!!!

  Подробнее...

   
 • 20.08.2014 08:29
  Молодці!!!!! Не чекають допомоги від держави/тітки/щ е когось, а змогли піднятись самІ!!! Честь і ...

  Подробнее...

Доверяете ли вы своему депутату в городском совете?

Регион

Суббота, 30. Август 2014
Пятница, 29. Август 2014
Четверг, 28. Август 2014