-
Читайте в ПВ

Подписчиков

А так же вы можете подписаться на E-mail рассылку свежих новостей заполнив форму

Введите Ваш E-mail:

Случайное фото

(0 голоса, среднее 0 из 5)

На минулому тижні на базі Покровського району відбувся обласний семінар з вивчення досвіду відродження тваринництва та ведення комплексного сільського господарства. Від Петропавлівського району в семінарі прийняли участь голова райдержадміністрації Ігор Лисунець та начальник управління агропромислового розвитку Анатолій Таранченко. Своїми враженнями від побаченого ми попросили поділитися з нашими читачами голову районної державної адміністрації Ігоря Петровича Лисунця.

- Ігор Петрович, яка основна мета цього обласного заходу?

- Безумовно, основна мета цього заходу – вивчення досвіду роботи провідних в області сільськогосподарських підприємств. Але участь у цьому семінарі для мене особисто стало ще одним підтвердженням того, що при умові загальної зацікавленості і в наших сучасних непростих умовах можна не тільки успішно розвивати сільське господарство, а й забезпечити добробут кожної сільської родини.

- Які господарства Вам презентували в Покровському районі і чи є подібні в нашому районі?

- В нашому районі, на жаль, таких господарств ще немає, але я дуже сподіваюся, що обов’язково будуть, бо я не бачу іншого шляху розвитку сільського господарства, що є основним підґрунтям розвитку району.

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив (СОК) «Світанок Олександрівки» став першим господарством, яке нам представили. Кооператив було створено при підтримки Канадського благодійного фонду розвитку. Свого часу членам кооперативу у кожну родину було передано 40 нетелів високоякісної селекційної породи. Всі телята, які народилися від цих корів також безкоштовно передавалися в інші сім`ї, які автоматично ставали членами кооперативу. На сьогодні СОК об’єднує 255 осіб, які займаються виробництвом молока. Кооператив має сучасне обладнання починаючи з промислових холодильних установок і закінчуючи спеціальною технікою для сінозаготівлі. Молоко тут здають централізовано прямо на молокозаводи, тому і заготівельна ціна на продукцію набагато вища. За рахунок СОКу розвивається й інфраструктура села Олександрівка.

- Це єдиний проект, яким опікуються канадці?

- Ні, в селі Братське при підтримці Канадського благодійного фонду розвитку створено сімейну ферму. Фондом було надано пільговий кредит подружжю Кириленко під 3% річних з відстрочкою платежу на 5 років. На кредитні кошти було збудовано ферму, закуплено 10 корів, створено необхідну матеріально-технічну базу. Подружжя дуже задоволені, що мають свою власну справу і вважають, що організація сімейних ферм не тільки допоможе відродити тваринництво, але й покладе край безробіттю на селі.

- Тобто, Ви хочете сказати, що майбутнє тваринництва за кооперативами та сімейними фермами, але ж не всі можуть розраховувати на підтримку канадців?

- Кооператив – це тільки одна з форм господарювання в сфері тваринництва, яка вже успішно себе зарекомендувала. Подібні кооперативи успішно працюють і в інших районах області. Наприклад, в Апостолівському районі їх аж чотири. Але не менш ефективною є й діяльність сільськогосподарських товариств, які організовані й діють без підтримки з-за кордону. В цьому учасники семінару мали можливість переконатися, відвідавши ТОВ «Земля» та ТОВ «Обрій».

- Розкажіть, будь ласка, що це за товариства і в чому успішність їх роботи, які вони мають економічні показники?

- Для того, щоб переконатися в успішності цих господарств, зовсім не обов'язково вивчати їх економічні показники. Яскраве свідоцтво їх успішності доглянутість сіл, стан доріг і благоустрій територій. Тут немає жодної занедбаної промислової будівлі, й бур'янів тут теж ніде не побачиш. ТОВ «Земля» створене землекористувачем Сергієм Володимировичем Андрюховим. Він має в оренді 4547 га землі. Тут, в с.Братське практично немає одноосібників, бо орендар добре платить. Багато хто з власників земельних паїв уклали з ним договір не на п’ять, а на шістнадцять років. В господарстві працює 37 основних працівників і близько 20 – сезонних робітників, яких винаймають за договором для забезпечення робіт по благоустрою в весняно-літній та осінній періоди. Тому й територія господарства в ідеальному порядку, я би сказав, що тут порядок європейського рівня – упорядковані клумби, безліч троянд, викошена газонна трава, дороги й тротуари в належному стані та таке інше. Дбає землекористувач і про соціальний розвиток села, при чому всі його обов’язки передбачені умовами договорів на оренду землі. Сергій Володимирович активно займається й благодійністю. Наприклад тільки на капітальний ремонт Братської ЗОШ в цьому році він виділив 1,7 млн грн.

- А чим запам’ятався візит до ТОВ «Обрій»?

- Він не тільки запам’ятався, а й заставив багатьох глибоко замислитися. Це товариство створене на базі бувшого колгоспу ім. Дзержинського. В той час, коли більшість ділила колгоспну матеріальну базу на майнові паї, жителі села Коломійці об’єднавшись не тільки зуміли зберегти всю інфраструктуру, але й успішно її розвивають. Керує товариством Головко Віталій Миколайович. На сьогодні в господарстві працює понад 300 чоловік. Яка в них середня заробітна плата нам не повідомили, посилаючись на комерційну таємницю. Але той факт, що в селі Коломійці останні два роки з розрахунку на 1 душу населення реєструється найбільша кількість автотранспорту, багато про що говорить.

ТОВ «Обрій» - тваринницьке господарство. Тут налічується 1398 голів великої рогатої худоби, 600 з них – дійне стадо. Крім того, господарство займається розведенням свиней. Їх у ТОВ «Обрій» більше 15 тис голів. І знову ж-таки, село Коломійці з впевненістю можна назвати селом зразкового порядку, бо тут дбає про це кожний.

- Чи реально такі форми господарювання впровадити й у нашому, Петропавлівському районі, і з чого ви плануєте почати?

- Безумовно так, принаймні, я хочу вірити в це. Але не слід вважати, що успішність визначає вибір форми господарювання (товариства є й в нашому районі). Головне - відношення до справи і зацікавленість кожного в її успішності. І ще я добавив би – любов до місця, де ти живеш і до людей, які тебе оточують щодня.

А розпочати плануємо з організації поїздки для голів сільських рад, землекористувачів і керівників сільгосппідприємств нашого району до господарств Покровського району, які я вже бачив на власні очі.

- А чому Ви плануєте включити до цієї делегації голів сільських рад?

- Влучне питання. Перш за все, успіх будь якої справи на селі багато в чому залежить від згуртованості громади. До того ж саме громада на чолі з сільським головою найбільше зацікавлені в розвитку села. До речі, СОК «Світанок Олександрівки», який ми мали можливість відвідати, створено з ініціативи Олександрівського сільського голови, саме завдяки його зусиллям вдалося залучити інвестиційні канадські кошти на розвиток рідного села.

- На завершення нашої бесіди хотілося б спитати: що ж необхідно для успішного розвитку нашого району?

- На це питання не можна дати відповідь одним реченням, але я напевно знаю, що район зможе успішно розвиватися тільки за умови згуртованості громади та зацікавленості кожного жителя району у кращому майбутньому Петропавлівщини.

http://www.petropavl-rn.dp.gov.ua/Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 26.08.2014 14:17
  Человек, не помнящий своего прошлого, не имеет права на будущее

  Подробнее...

   
 • 22.08.2014 13:32
  Дуже дякую, що висвітлюєте патріотичні теми, це цікаве та потрібне!!!!! Слава Україні!!!!!

  Подробнее...

   
 • 20.08.2014 08:29
  Молодці!!!!! Не чекають допомоги від держави/тітки/щ е когось, а змогли піднятись самІ!!! Честь і ...

  Подробнее...

Доверяете ли вы своему депутату в городском совете?

Регион

Суббота, 30. Август 2014
Пятница, 29. Август 2014
Четверг, 28. Август 2014