-
Читайте в ПВ

Подписчиков

А так же вы можете подписаться на E-mail рассылку свежих новостей заполнив форму

Введите Ваш E-mail:

Случайное фото

(0 голоса, среднее 0 из 5)

Для сільгоспвиробників осінь року минулого, як і цьогорічна весна поставила складну задачу – виростити врожай у надскладних, особливо для зернових культур, природних умовах. І сьогодні аграрії роблять все можливе, і, навіть, неможливе, щоб впоратися з цим завданням.

В аграрному секторі Петропавлівського району здійснюють свою діяльність 117 сільгосппідприємств різних форм власності та господарювання, серед них 17 товариств, два сільськогосподарських кооперативи, 6 недержавних сільгосппідприємств (ПП) та 91 фермерське господарство. В основному вони займаються вирощуванням культур зернової групи та соняшника, який відноситься до технічних культур. Серед усіх сільгоспгосподарств тільки агрофірма «Нібас» (директор Р.С.Ковальський) має зрошувальні землі й паралельно з зерновими культурами вирощує овочеві культури. Сільгоспгосподарствами району обробляється 90 370 га. Цього року під зерновими культурами зайнято 49 195 га та 23 251га засіяні соняшником.

Від несприятливих погодних умов – дефіцит вологи та аномально рання жара – найбільше постраждала озимина. За словами начальника управління агропромислового розвитку Анатолія Таранченка, «списання» площ під озиминою проводилося у два етапи.

Перші площі були «списані» зразу після зими. «Під час першого списання було залишено багато озимини, яка при умові ранніх весняних дощів могла б «вижити», але в більшості випадках такого не сталося і у травні нам прийшлося «списувати» ще значну кількість озимини. Таким чином, цього року було «списано», а іншими словами загинуло більше 50% озимини», - пояснює Анатолій Григорович.

За даними управління агропромислового розвитку, більшість площ, звільнених в наслідок «списання» озимих, засіяні кукурудзою та соняшником. Деякі поля залишені «на пар».

На сьогодні на полях району вціліло тільки 16 127 га, але взявши до уваги її стан, на високі врожаї озимих культур цього року сподіватися не приходиться.

Заради справедливості слід сказати, що майже за однакових природних умов стан озимини в господарствах різний.

Найкраще збереглися озимі культури у господарстві «Престиж» (директор Л.Каніболоцький). В цьому на власні очі переконався й голова райдержадміністрації Ігор Лисунець, який разом з Леонідом Каніболоцьким об'їхав поля сільгоспгосподарства. За словами очільника району, якби в усіх господарствах так дбали про землю, то Петропавлівський район вже давно був би серед кращих районів області.

Не погано, в порівнянні з іншими, збереглася озимина й на полях ТОВ «Весна» (директор О.Рудь), С(Ф)Г «Вільне» (директор Є.Тарєльнік). У вищезгаданих господарствах озимини було списано найменше. «Це не випадковість, - говорить Анатолій Таранченко, - з року в рік у цих господарствах, особливо у «Престижі» застосовується великий спектр високоякісних хімікатів найвідоміших світових виробників, на полях працює сучасна високопродуктивна техніка і ніколи не порушується технологія вирощування зернових культур». Безумовно, це не єдині господарства в яких займаються хліборобською справою професійно, але, на жаль, є й інші. «Зовсім недавно довелося спостерігати, як тракторець на п’ятій передачі вздовж рядків вносив добриво, а після мого зауваження тракторист навіть не міг зрозуміти що ж саме він робить не так», - розповідає Анатолій Григорович. І такі випадки, на жаль, не одинокі.

Травневі дощі додали аграріям деякого оптимізму і надії на кращий врожай. Але як відомо, виростити врожай, то тільки пів справи. Тож хочеться побажати всім хліборобам нашого району сприятливих погодних умов на жнива, які розпочнуться вже за декілька тижнів.

http://www.petropavl-rn.dp.gov.uaНовые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 26.08.2014 14:17
  Человек, не помнящий своего прошлого, не имеет права на будущее

  Подробнее...

   
 • 22.08.2014 13:32
  Дуже дякую, що висвітлюєте патріотичні теми, це цікаве та потрібне!!!!! Слава Україні!!!!!

  Подробнее...

   
 • 20.08.2014 08:29
  Молодці!!!!! Не чекають допомоги від держави/тітки/щ е когось, а змогли піднятись самІ!!! Честь і ...

  Подробнее...

Доверяете ли вы своему депутату в городском совете?

Регион

Пятница, 29. Август 2014
Четверг, 28. Август 2014