-
Читайте в ПВ

Подписчиков

А так же вы можете подписаться на E-mail рассылку свежих новостей заполнив форму

Введите Ваш E-mail:

Случайное фото

(0 голоса, среднее 0 из 5)

Олеся Чайка любителям мистецтва найбільше відома як бард. Вона володіє надзвичайно проникливим мецо сопранового відтінку, голосом унікального тембру. 27 жовтня в Центрі української культури Павлограда відбувся творчий вечір української поетеси й виконавиці авторських пісень Олесі Чайки - лауреата Всеукраїнських фестивалей авторської пісні в Маріуполі та у Житомирі 2010 року.

Олеся народилася в Тернівці, останні 16 років живе в Павлограді, входить до складу Павлоградського письменницького Дому «Дивосвіт». Творчий вечір Олесі Чайки – подія в культурному житті Павлограда. Численна слухацька аудиторія з ентузіазмом сприймала кожний вірш і пісню авторки.

Олеся Чайка. Цей псевдонім Олени Андруської цілком відповідає її життю і її пісням. У неї досить багатий пісенний репертуар і значний поетичний доробок. Але її перша поетична збірка ще попереду. Маючи десятки досконалих поезій, Олеся не квапиться друкуватись. Вона з тих поетів, які відчувають особливу відповідальність за кожне написане слово. Намагаючись проникнути в таємниці рідної мови, Чайка часто виношує не тільки строфи, а й окремі рядки тижнями, місяцями, навіть роками. Отак вони бринять їй, наповнюючи її душу й свідомість. Слово – образ!

Ставлення Олесі до Слова справді художнє, мистецьке (вона має, крім музичного, хист декоратора-дизайнера). Так виникають її стислі, лаконічні образки, не вряди-годи – чотири чи шестирядкові, і цих рядочків їй вистача, щоб втілити в них образ світу, який сприймається її серцем. Макрокосм у мікрокосмі – це і є отой золотий перетин поезії, підвладний справжнім митцям, той коштовний скарб душі на вівтарі Слова.

Олеся Чайка довіряє своїй підсвідомості. Свідомість, усвідомлення творчої праці не перекреслюють потугу її інтуїції. І все це підіймає її творчість, закорінену в рідну землю, у небеса надсвідомого, ніби чайку-меву. Небо, Україна, Бог – звідси починається й цим закінчується справжнє українське мистецтво, зокрема й мистецтво поезії. Олеся Чайка з таких праглибин.

Георгій Люлько, головний редактор письменницького Дому «Дивосвіт», член Национальної спілки письменників України

Джерело: 05632.treba.infoНовые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 30.06.2014 10:23
  "Ловят" тех, у кого при вымогательстве не оказывается достаточно денег. У кого достаточно - забирают ...

  Подробнее...

   
 • 24.06.2014 22:26
  Пам’яті загиблих під Луганськом внаслідок збитого терористами Іл-76: Котилося чорне небо, Тривожно ...

  Подробнее...

   
 • 20.06.2014 08:32
  А как же ларёк на так называемом "пятачке"? Там продажа алкоголя ведётся круглосуточно.К ак люди живут ...

  Подробнее...

Готовы ли вы помогать беженцам из зоны АТО?

Регион

Пятница, 04. Июль 2014
Четверг, 03. Июль 2014
Среда, 02. Июль 2014