-
Читайте в ПВ

Подписчиков

А так же вы можете подписаться на E-mail рассылку свежих новостей заполнив форму

Введите Ваш E-mail:

Случайное фото

(0 голоса, среднее 0 из 5)

Павлоград став другим містом на Дніпропетровщині, де розпочато реалізацію пілотного проекту з оптимізації схем теплопостачання. Будівництво першої котельні вже розпочалося.

У Павлограді в рамках пілотного проекту з оптимізації схем теплопостачання розпочато будівництво першої з 11 локальних котелень. Створення локальних котелень дозволить суттєво зменшити енерговитрати при виробництві тепла та запобігти втратам при його транспортуванні за рахунок максимальної наближеності до споживача. Про це голова облдержадміністрації Олександр Вілкул повідомив під час виїзної робочої наради на об’єкті будівництва. Губернатор також зазначив, що ще один пілотний проект з оптимізації схем теплопостачання реалізується також у Вільногірську, а до кінця року мають розробити свої схеми оптимізації теплопостачання м. Дніпропетровськ та м. Кривий Ріг.

«На Дніпропетровщині в містах Павлоград і Вільногрірськ впроваджуються пілотні оптимізовані схеми теплопостачання. Ці схеми передбачають децентралізацію системи теплозабезпечення міст. Ми відходимо від застарілих та неефективних схем постачання тепла нерентабельними потужними котельнями, які споживають великі обсяги енергоносіїв. При занадто довгій системі тепломереж від таких котельних до споживача до того ж виникають значні втрати тепла. Ми розробляємо схеми оптимізації теплопостачання з врахуванням особливостей кожного міста. Наприклад, у Вільногірську схема оптимізації передбачає перехід у житловому фонді на індивідуальне опалення і встановлення блочно-модульних котелень для опалення об’єктів соціальної інфраструктури. Минулого року було введено в експлуатацію першу таку котельню, яка постачає тепло на школу та дитсадок, цього року буде введена друга для опалення ще двох шкіл та двох дитсадків. У Павлограді застосовується інший підхід – в мікрорайонах міста будуть збудовані 11 локальних котелень, наближених до споживача. Будівництво першої такої котельні вже розпочато», - зазначив Олександр Вілкул.

Досі мікрорайони «Північний», «Західний» та «Новий» у місті Павлоград забезпечувала теплом велика промислова котельня «Нова» Павлоградського машинобудівного заводу, яка, незважаючи на свою назву, була побудована ще в 60-х роках і не відповідає сучасним технічним вимогам. Котельня є надмірно енерговитратною. Втрати тепла в мережах складають 16-23%.

У результаті оптимізації системи теплопостачання, яка впроваджується у Павлограді, буде скорочено третину тепломереж у двотрубному вимірі (на 8,3 км),

модернізовано решту 15,1 км мереж. У найбільших мікрорайонах міста буде почергово введено в експлуатацію 11 локальних систем теплопостачання зі своїми власними котельнями.

У мікрорайонах «Північний», «Західний» та «Новий» знаходяться 156 житлових багатоповерхівок, у яких проживає 30 тис. жителів, тобто майже третя частина населення міста, а також 17 бюджетних установ і 22 підприємства й організації.

Локальна система теплопостачання № 1, будівництво якої вже розпочалось і має бути завершено до кінця року, обслуговуватиме мікрорайон «Північний» - 34 багатоповерхові будинки, в яких проживає 7,5 тис. жителів. Таким чином, буде створена перша з 11 локальних мереж теплопостачання міста Павлограда.

На будівництво цієї котельні за сприяння губернатора Олександра Вілкула за рахунок консолідації ресурсів місцевого та державного бюджетів передбачено 6,2 млн грн..

Котельня буде обладнана сучасними автоматизованими газовими водонагрівальними котлами. У ній буде автоматично регулюватися температура теплоносія в залежності від температури зовнішнього середовища. У котельні буде повністю автоматизована система обліку та управління на всіх етапах виробництва і споживання тепла. Загалом зменшення виробничих витрат становитиме майже на 30%.

«Щорічна економія газу в межах цієї локальної системи становитиме майже 2 млн кубометрів, а електроенергії – майже 1 млн кіловат на годину. Це дозволить економити майже 2,4 млн грн. щорічно, і ці кошти будуть скеровані в подальшу модернізацію системи теплопостачання Павлограда», – сказав Олександр Вілкул. Розрахунковий термін окупності проекту – 2,5 роки. Наразі для початку робіт закуплені матеріали, а також розпочаті підготовчі та земляні роботи.

Міський голова Павлограда Іван Метелиця доповів губернатору, що реконструкція системи теплопостачання в мікрорайоні «Північній» не перешкоджатиме своєчасному початку опалювального сезону в зазначеному мікрорайоні, оскільки тепломережі мікрорайону до введення в експлуатацію нової котельні отримуватимуть тепло від діючої котельні «Нова». Тож наразі, за словами мера, місто Павлоград згідно з дорученням Олександра Вілкула повністю готове до початку опалювального сезону.

«У місті виконано комплексну підготовку 560 будинків (100%), 23 шкіл (100%), 20 дитсадків (100%), 9 закладів охорони здоров'я (100%), 29 котелень (100%), 89,4 км тепломереж (100%), відремонтовано та замінено 4,3 км (100%) водопровідно-каналізаційних мереж», – зазначив міський голова. Також він подякував голові облдержадміністрації Олександру Вілкулу за постійну підтримку в реалізації проектів і програм соціально-економічного розвитку Павлограда.

Олександр Вілкул доручив міській владі провести інвентаризацію оснащення житлового фонду засобами обліку та розробити проектну документацію, яка дозволить в наступному році оснастити житловий фонд будинковими засобами обліку теплової енергії. Губернатор наголосив, що ця робота надзвичайно важлива, бо дозволить жителям міста оптимізувати свої витрати на сплату послуг за опалення.

«Модернізація житлово-комунального господарства Дніпропетровщини проходить відповідно до Комплексної стратегії розвитку нашого регіону, мета якої - підвищення якості життя мешканців області. У тому числі, й шляхом надання комунальних послуг європейської якості», – сказав Олександр Вілкул.

Управління преси та інформації Дніпропетровської облдержадміністраціїНовые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 11.09.2014 12:49
  Добрый день! По моему он работал в пожарной части, спросите там.

  Подробнее...

   
 • 11.09.2014 11:22
  Посмотрел фогографии и не мог сдержать слёзы. Увидел дом, в котором жил, кинотеатр в котором смотрел ...

  Подробнее...

   
 • 08.09.2014 20:26
  А мой сын ходил сюда - на эту площадку и учился езде на картингах. А потом власти города всячески ...

  Подробнее...

Доверяете ли вы своему депутату в городском совете?

Да, он делает для нашего участка все, что в его силах и даже больше - 2.3%
Да, но мог бы и активнее отстаивать наши интересы - 1.1%
Не доверяю, потому что свой депутатский мандат он использует для своей выгоды - 39.4%
Я не знаю, кто наш депутат - 51.4%
Меня этот вопрос совершенно не интересует - 5.7%

Результаты: 175
Голосование на этот опрос закончилось

Регион

Четверг, 11. Сентябрь 2014
Среда, 10. Сентябрь 2014
Вторник, 09. Сентябрь 2014