Олена Ватуля: «Я хочу, щоб мої вихованці розуміли, який нелегкий фах вони обрали»

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Вихованки естрадного театру «Елен» Джахнаві Дмітрієва і Валентина Гергель читають вірші Кобзаря на міському заході, присвяченому Шевченківським дням.Вихованки естрадного театру «Елен» Джахнаві Дмітрієва і Валентина Гергель читають вірші Кобзаря на міському заході, присвяченому Шевченківським дням.

Вихованки естрадного театру «Елен» Джахнаві Дмітрієва і Валентина Гергель читають вірші Кобзаря на міському заході, присвяченому Шевченківським дням.

Як уже повідомляли «ПВ», павлоградський естрадний театр «Елен», котрим керує Олена Ватуля і який працює при Центрі позашкільної роботи (колишній валеоцентр), увійшов до десятки найкращих колективів щорічного обласного фестивалю «Театральна мозаїка». Крім того, двоє вихованців Олени, виконавці головних ролей у виставі «За зачиненими дверима» за п'єсою Жана-Поля Сартра, названі у числі найкращих молодих акторів фестивалю. Це Джахнаві Дмітрієва та Віталій Камсков. Про те, чи очікувала пані Олена на такий високий результат, а також про те, чим було обумовлено вибір матеріалу для фестивалю, керівник естрадного театру «Елен» розповіла кореспонденту «ПВ».

- Ми виступали на фестивалі у восьмий раз, але у десятку потрапили вперше, - каже Олена Ватуля. - Я була, щиро сказати, дуже здивована цьому. Як правило, ми ставимо все дуже неординарне, а на цьому фестивалі люблять здебільшого російську і українську драму, так би мовити, для середньостатистичного населення. А ми привозили то Ніцше, то «Гамалію» Тараса Шевченка. У цьому році переплюнули самих себе і поставили Сартра, п'єсу «За зачиненими дверима». Тому коли я їхала, я думала: як я гарно не зроблю - так, з дітвори хтось увійде в десятку найкращих акторів (зазвичай на цьому конкурсі обирають по 10 кращих акторів дівчат і хлопців), а сама вистава... Однак, як я вже казала, ми вперше були відзначені як один з десяти найкращих колективів. На цьому фестивалі взагалі не обирають перше-друге-третє місця. Є Гран-прі і є десятка найкращих.

Чому саме Сартр? По-перше, я дуже полюбляю деяких конкретних авторів-філософів. І Сартр один з тих авторів, яких я люблю. Він розкриває найкраще людську душу. Він найкраще розкриває почуття до життя. Бо ми кожен день, на кожному кроці бачимо по телевізору фільми про кохання - про примітивне кохання; про душу, про спілкування між людьми - дуже рідко буває. Тому коли ти читаєш Сартра, бачиш ставлення до життя, до інших людей. Сюжет п'єси «За зачиненими дверима» починається з того, що головний герой помирає. Помирає і потрапляє - куди? Що це? Ми не будемо називати, куди саме він потрапляє, бо кожна людина називає це по-своєму, так? Хтось каже «рай», хтось каже «пекло», хтось каже, що це «Всесвіт». Ми ж просто показуємо ситуацію, в яку потрапляють люди, потрапивши на той світ - як бачив це Сартр і як бачимо це ми.

- Олено, у тебе в колективі досить юні актори. Більшості тих, хто був задіяний, від 15 до 18 років. Як їм працювалося над таким непростим матеріалом?

- Справа в тому, що я собі завжди ставлю на меті не тільки поставити те, що мені цікаво. Бо є речі, які мені навіть цікавіші. Я ставлю на меті, щоб моїм дітям теж було цікаво. Тому я дала їм на вибір декілька творів Сартра, які мені подобались. Вони читали самі, і потім, коли ми зібралися на наступну репетицію, ми обговорювали, кому що сподобалося. На щастя, була одностайна думка, тобто коли після обговорення всі сказали: «Тільки «За зачиненими дверима»!» І я вважаю, діти, які ростуть в одному колективі, починають розуміти один одного і мислити... я не скажу «однаково», ні, - вони культурно більше чогось досягають. І інтереси в них однакові.

- Ти казала, що двоє з твоїх вихованців увійшли в десятку найкращих акторів фестивалю?

- Так. Це Віталій Камсков і Джахнаві Дмітрієва. Хоча у мене було чотири головні герої, і вони всі четверо були достойні. Ще були Валентина Гергель і Михайло Гакк. Я не можу сказати, що хтось був з них кращий, а хтось гірший. Просто Джа і Віталій більше сподобалися комісії. Всі четверо впоралися зі своїми ролями чудово.

До речі, Міша Гакк допомагав мені підбирати музику для вистави. Я взагалі підбираю музичний супровід, консультуючись зі своїми вихованцями. Бо протягом багатьох років я намагаюсь їм дати те, щоб вони потім самі могли приходити до якихось виборів, щоб вони могли самі щось говорити від свого імені, захищати свою думку. Щоб вони потім могли це використовували у дорослому житті. І коли вони випускаються... Вони обирають творчі професії, і там з першого дня треба приймати власне рішення. І я ставлю їх у такі рамки в останній рік навчання, щоб вони мені не просто грали, а щоб допомагали мені і розуміли, який фах вони вибрали. Бо неможливо іти на акторське відділення і не розуміти, який це важкий труд - акторство. Бо неможливо іти на режисуру і не розуміти, який це пекельний труд - режисура.

Записала Юлія Гай, фото з архіву «ПВ»

Все права на материалы охраняются в соответствии с законодательством Украины.
ВНИМАНИЕ!
Перепечатка материалов сайта разрешается только c письменного согласия издательства "Популярные Ведомости"
и при наличии активной ссылки непосредственно на страницу-источник материала.


e-max.it: your social media marketing partner

Комментарии   

 
0 #1 RE: Олена Ватуля: «Я хочу, щоб мої вихованці розуміли, який нелегкий фах вони обрали»Guest 15.04.2017 22:49
Страшно хочу посмотреть Сартра! Пожалуйста, подскажите, где в Павлограде(!) можно увидеть Сартра непревзойдённой Ватули?.. Благодарю!
Цитировать | Сообщить модератору
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 12.05.2017 10:49
  з пільг на транспорт почати монетизацію. наприклад в райцентрах і селах України один день в місяць ...

  Подробнее...

   
 • 22.04.2017 11:28
  люди подскажите куда звонить что б узнать попал ли на роботу брат ш павлоградская есть ли ...

  Подробнее...

   
 • 15.04.2017 22:49
  Страшно хочу посмотреть Сартра! Пожалуйста, подскажите, где в Павлограде(!) можно увидеть Сартра ...

  Подробнее...

Яндекс.Метрика