-
Читайте в ПВ

Подписчиков

А так же вы можете подписаться на E-mail рассылку свежих новостей заполнив форму

Введите Ваш E-mail:

Случайное фото

(0 голоса, среднее 0 из 5)

31 липня у місті Підгородне відбувся черговий етап фольклорної експедиції, яка триває на Дніпропетровщині. В рамках експедиції науковці працювали з місцевим народним фольклорно-етнографічним ансамблем «Криниця». Завдяки дослідницькій роботі експерти мають на меті зібрати матеріали для підготовки номінаційного досьє «Козацькі пісні Дніпропетровщини», щоб у подальшому включити це унікальне мистецтво до списку термінової охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

«Фольклорна експедиція - це кропітка підготовча робота. Вона дозволила записати унікальні козацькі пісні, поспілкуватися з ще живими носіями цієї унікальної культури і зібрати необхідну інформацію з історії козацьких пісень нашого краю. Ми хочемо, щоб весь світ почув і гідно оцінив цей унікальний спів нашого краю. Впевнений, що всесвітнє визнання козацької культури надасть імпульс не тільки розвитку мистецтв, а й формуванню іміджу Дніпропетровщини як регіону з багатими традиціями та культурною спадщиною», - підкреслив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.

В експедиції, яка охопила Павлоградський, Синельниківський, Межівський, Широківський, Нікопольський, Дніпропетровський райони та міста Жовті Води і Дніпропетровськ, взяли участь наукові експерти, представники Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. В результаті пошукової роботи створено величезний фото і відеоархів, який стане частиною номінаційного досьє для ЮНЕСКО. Він поповнився історичними, козацькими, побутовими, чумацькими, стрілецькими, рекрутськими, весільними і жартівливими піснями, виконаними а капела.

- Робота в експедиції по збору пісенного матеріалу стала доброю зустріччю з людьми, які дбайливо зберегли у своїй пам'яті те, що співали наші пращури. Сьогодні в усьому світі відзначається значний інтерес до етнічної музики, яка зберегла народну пам'ять і естетику, що йде з глибини століть. Я вдячний всім народним співакам, які відгукнулися, за їх унікальний дар, за чуйність і готовність поділитися і своїми піснями і знанням життя з усім світом», - зазначив голова обласної ради.

Довідково:

Народний фольклорно-етнографічний гурт «Криниця» (м. Підгородне) існує з 1989 року, і складається з 8 чоловік. Колектив самостійно відшукує маловідомі пісні серед старшого покоління, відроджує колядки, щедрівки та різні релігійні співаночки, а також народні обряди та традиції рідного краю. В репертуарі гурту «Криниця» багато пісень, які зібрав історик, дослідник Д.І. Яворницький.

Відділ з питань зв’язків з громадськістю та пресою Дніпропетровської облдержадміністрації

Похожие новости:
Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 15.08.2014 09:29
  А теперь скажите,что это до конца продумано.Каким же образом будет производиться экономия,если у школ ...

  Подробнее...

   
 • 05.08.2014 10:10
  Не пойду против своих!

  Подробнее...

   
 • 30.07.2014 21:40
  А назвать эту самую компанию, которая и установила эту самую свободну Wi-Fi-зону - постеснялись?!

  Подробнее...

Даете ли вы взятки?

Регион

Пятница, 15. Август 2014
Четверг, 14. Август 2014
Среда, 13. Август 2014