Як в Дніпрі змінити ім'я, прізвище та по батькові і скільки це коштує

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

На порталі igov.org.ua зібрано послуги, які державні органи України надають громадянам та бізнесу. Мешканці Дніпропетровщини вже зараз через Інтернет можуть отримати 220 послуг, ще 5 будуть доступні найближчим часом. Одна з нових – державна реєстрація зміни імені фізичної особи (прізвища, імені та по батькові). Як швидко відправити заявку і отримати нове ім'я, прізвище та по батькові читайте нижче.

Оформлення послуги не займе багато часу.

Відразу скажемо, що зміна імені - платна послуга. Якщо ви вперше змінюєте ім'я, то заплатити доведеться 5 гривень 10 копійок, при повторній зміні - 51 гривню.

1. Заходимо на портал igov.org.ua.

2. У розділі «Громадянам: Родина» Обираємо пункт «Державна реєстрація Зміни імені фізичної особи (прізвища, власного імені та по батькові)».

3. Обираємо область, місто та спосіб входу до системи. Ми зупинилися на способі BankID через Приват24.

4. Після стандартного входу до системи потрібно уточнити деяку інформацію:

• вказати бажаний ДРАЦС для отримання послуги;

• якщо раніше ви вже змінювали ім'я, прізвище або по батькові, необхідно вказати дату внесення змін, назву адміністративного органу, який здійснив попередні зміни, та завантажити документ, що підтверджує внесення змін;

• обрати бажаний спосіб сплати державного мита:

- якщо онлайн - після подання звернення, на пошту буде направлено детальні інструкції для сплати;

- в іншому випадку - на формі заявки буде надано реквізити обраного вами ДРАЦСу для оплати зручним для вас способом. Також необхідно буде завантажити платіжний документ (квитанцію), що підтверджує сплату;

• вказати особисті данні - прізвище, ім'я, по батькові, контактний телефон, е-майл, місце проживання;

• вказати новообране ім'я, прізвище або по батькові;

• відповісти на декілька питань щодо військової служби, судимості, сімейного стану, наявності дітей та попередніх місць проживання;

• якщо маєте дітей - необхідно вказати відомості про них (ПІБ, дату і місце народження, проживання, завантажити свідоцтва про народження);

• завантажити декілька додатків - документ, що підтверджує сімейний стан; документ, що посвідчує особу; свідоцтво про народження;

Якщо ви обрали спосіб оплати онлайн - необхідно сплатити державне мито (5 гривень 10 копійок – якщо ім'я змінюєте вперше, при повторній зміні - 51 гривню). Після цього ваша заявка буде прийнята в роботу працівникам обраного вами ДРАЦСу.

Якщо було обрано інший спосіб оплати і до звернення вже додано квитанцію, заявка одразу надходить в роботу працівникам ДРАЦСу.

Підготовка до візиту в ДРАЦС

Працівники ДРАЦСу перевіряють вхідні данні і пакет документів, у разі необхідності - надсилають вам уточнення щодо наданих вами відомостей.

Якщо з документами все гаразд - вас запрошують прийти до ДРАЦСу. Якщо ви не зможете з'явитись у призначений час, приходьте у будь-який зручний для вас час згідно з графіком роботи обраного вами ДРАЦС (буде вказано у листі).

Під час візиту при собі треба мати заяву (яку буде сформовано автоматично і надіслано вам електронною поштою), фотокартку для документів - детальні інструкції буде надіслано вам також у листі.

Якщо звернення подано з порушеннями, або вчасно не надійшла оплата послуги, заявником не було надано всі необхідні документи - звернення може бути відхилено (у разі необхідності - ви зможете подати звернення повторно).

Візит до ДРАЦС

Під час візиту:

• заявник додає до звернення кольорову фотокартку 3х4 для документів у паперовому вигляді та засвідчує особистим підписом заяву на зміну імені;

• працівник ДРАЦСу звіряє вказані в заяві відомості з поданими документами заявника, попереджає його про встановлену законодавством відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей і про необхідність обміну паспорта громадянина України;

• працівник ДРАЦСу реєструє заяву у журналі обліку заяв про державну зміну імені;

Заява про зміну імені розглядається відділом державної реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк з дня її подання. Через поважну причину цей строк може бути продовжено, але не більш як на три місяці.

Працівник ДРАЦСу:

• додає до зазначених документів відповідні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян або копії відповідних актових записів цивільного стану;

• надсилає необхідні матеріали до органу внутрішніх справ за місцем проживання;

Зміна імені – останній етап

Орган внутрішніх справ за результатами відповідної перевірки, яка проводиться безоплатно, у місячний строк готує та надсилає висновок про можливість зміни імені разом з усіма матеріалами до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Після того, як до відділу ДРАЦС від органів внутрішніх справ надійде висновок про можливість зміни імені разом з усіма матеріалами справи, працівник відділу ДРАЦС:

• готує висновок про надання дозволу на зміну імені або відмову у зміні імені;

• надсилає цей висновок на електронну пошту заявнику;

• запрошує заявника до ДРАЦС для державної реєстрації зміни імені та отримання відповідного свідоцтва;

Після державної реєстрації зміни імені відділом державної реєстрації актів цивільного стану на першій сторінці паспорта заявника робиться відмітка про те, що паспорт у зв'язку із зміною імені підлягає обміну протягом місяця.

Якщо впродовж 90 днів ви не з'явитесь для проведення державної реєстрації зміни імені та отримання свідоцтва, дозвіл на зміну імені втратить силу.


e-max.it: your social media marketing partner

Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 15.09.2016 18:49
  В тарифе на газ заложена стоимость установки счетчика ...

  Подробнее...

   
 • 15.09.2016 12:21
  але людина зможе залишится на минулій схемі платі - по прописаним,вваж аю.хто побажає.Лічильн ики ...

  Подробнее...

   
 • 14.09.2016 15:25
  Здравствуйте!!! ! Обращаюсь к вам как к власти в городе!!! Примите меры!!! Вся Проточиловка в бурьянах ...

  Подробнее...

Нужна ли Павлограду искусственная новогодняя елка?