Якою повинна бути стипендія у дітей шахтарів?

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

У нашому регіоні ­ Першотравенськ, Петропавлівка, Тернівка, Павлоград, ­ а також інших прилеглих містах та селах в основі економічного розвитку лежить вугільна промисловість. Більша частина населення нашого регіону все своє життя проробила на вугільних підприємствах, внаслідок тяжких хвороб багато людей отримали інвалідність.

Для підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв'язанні соціально­побутових проблем шахтарів у 2008 році було прийнято Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Статтею 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» передбачаються особливості здобуття освіти.

Шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами першої або другої групи, зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно­технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.

Тобто якщо ви навчаєтесь на підставі Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», або ваші батьки є шахтарями, які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами першої або другої групи, ви маєте право отримувати стипендію у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, який на сьогодні становить 1 450,00 грн., а з грудня 2016 року становитиме 1 600,00 грн.

Також хотілось би завернути увагу: якщо протягом останніх трьох років ви також отримували занижену стипендію, ви маєте можливість її повернути за останні три роки.

Цивільним кодексом України, а саме статтею 257 передбачена позовна давність у три роки.

Прошу звернути увагу, що кожного року прожитковий мінімум змінюється, і у кожному закладі по­різному виплачують стипендії.

Наведемо невеличкий приклад.

Іван Іванович Іванов з вересня 2013 року навчається у професійно­технічному закладі і отримує стипендію у розмірі 600,00 грн.

За останні три роки, враховуючи відповідний прожитковий мінімум за 2013, 2014, 2015 та 2016 роки, недоплата становила 24 741,00 грн. Звернувшись до суду, громадянин Іванов зможете повернути собі цю суму.

Можете підрахувати стипендію, яку ви недоотримуєте щомісяця, самі:

прожитковий мінімум на сьогодні складає 1450,00 грн.

1450,00 грн. – Х = ..... грн.

Замість Х підставляємо свою стипендію.

За більш детальною інформацією звертайтеся за тел. 099 31­95­502.

Максим Мерцалов, юрист


e-max.it: your social media marketing partner

Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 11.10.2016 12:56
  а замість теплотрас інд газове. і дворові газові котельні чи вугільні пересувні в садики, школи ...

  Подробнее...

   
 • 10.10.2016 13:45
  У нас в первый год всех кур в таком курятнике сожрали, то ли собака то ли лиса. Если есть вероятность ...

  Подробнее...

   
 • 09.10.2016 16:33
  Клипса у нас ЖЕЛТАЯ :)

  Подробнее...

Нужна ли Павлограду искусственная новогодняя елка?