Оформлення документів для призначення пенсій

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Громадяни подають заяву про призначення пенсії разом з іншими необхідними документами до органу Пенсійного фонду за місцем проживання. Безпосередньо до органу Пенсійного фонду подаються також заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії та про поновлення виплати раніше призначеної пенсії.

Заяви осіб реєструються в журналі реєстрації рішень органу Пенсійного фонду, який призначає пенсію. Заявнику або представнику підприємства (установи, організації), що є відповідальним за оформлення документів для призначення пенсій, органом Пенсійного фонду видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів.

У разі коли до заяви про призначення пенсії додано не всі необхідні документи, орган, який призначає пенсію, повідомляє заявникові (відповідальній особі підприємства), які документи повинні бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців з дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви (якщо документи відправлялися поштою).

Не пізніше десяти днів після надходження всіх необхідних для призначення пенсії документів орган Пенсійного фонду повинен розглянути подані документи та прийняти рішення. При цьому органи Пенсійного фонду мають право вимагати дооформлення прийнятих і подання додаткових документів, а також перевіряти, якщо необхідно, обґрунтованість їх видачі. У разі відмови в призначенні пенсії, заявникові направляється (видається) відповідне повідомлення із зазначенням причини відмови та порядку оскарження рішення.

Для призначення будь-якого виду пенсії необхідно подати до органу Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання пенсіонера відповідну заяву (бланк заяви можна отримати у спеціалістів приймальної громадян) та документи, необхідні для призначення певного виду пенсії.

Документи, які подаються для призначення пенсії за віком:

- паспорт (або інший документ, що засвідчує особу, місце її проживання (реєстрації) та вік. Іноземні громадяни та особи без громадянства подають також копію посвідки на постійне місце проживання (реєстрації), оригінал та копія;

- довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (якщо довідка відсутня через релігійні переконання – копія сторінки паспорта з відповідною відміткою), оригінал та копія;

- трудова книжка, диплом про навчання, військовий квиток (оригінали та копії), довідки, які підтверджують пільговий характер роботи (СП №1, СП №2), свідоцтва про народження дітей (жінкам, які у період до досягнення дитиною 3-річного віку не працювали) (оригінали та копії), строкові договори чи довідки про підтвердження укладення строкових трудових договорів про роботу на Крайній Півночі, спеціальний торговий патент, або свідоцтво про сплату єдиного податку, або патент про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідку про сплату страхових внесків фізичною особою, яка здійснювала підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування до 01.01.2004);

- довідка про заробітну плату за 60 місяців роботи підряд до 01.07.2000 за бажанням або якщо з 01.07.2000 не відпрацьовано 60 місяців.

У разі призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку додатково подаються документи, які підтверджують таке право.

Заява про призначення пенсії з усіма поданими документами та рішенням про призначення пенсії зберігається в окремій пенсійній справі на кожного пенсіонера в органі Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання пенсіонера. Документом, який підтверджує призначення громадянину пенсії, є пенсійне посвідчення, що видається органом, який призначає пенсію.

Заступник начальника Павлоградського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій № 1 О.А.Мишуста


e-max.it: your social media marketing partner

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 11.10.2016 12:56
  а замість теплотрас інд газове. і дворові газові котельні чи вугільні пересувні в садики, школи ...

  Подробнее...

   
 • 10.10.2016 13:45
  У нас в первый год всех кур в таком курятнике сожрали, то ли собака то ли лиса. Если есть вероятность ...

  Подробнее...

   
 • 09.10.2016 16:33
  Клипса у нас ЖЕЛТАЯ :)

  Подробнее...

Субсидия на оплату коммунальных услуг – это…