-
Читайте в ПВ

Подписчиков

А так же вы можете подписаться на E-mail рассылку свежих новостей заполнив форму

Введите Ваш E-mail:

Случайное фото

(0 голоса, среднее 0 из 5)

На Дніпропетровщині завдяки новому медобладнанню діагностуватимуть туберкульоз лише за 2 години – раніше це займало 1-2 місяці, повідомляє прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації.

Відтепер за допомогою апарату «Джин Експерт», який встановлено у Дніпропетровському обласному клінічному лікувальному профілактичному об’єднанні «Фтизіатрія», виявити захворювання можна лише за 2 години. Відтак це допоможе раніше розпочати лікування та запобігти інфікуванню інших осіб. Нове обладнання було придбано благодійним Фондом «Розвиток України» у рамках меморандуму про співпрацю між Дніпропетровською областю та Фондом.

«Завдяки апарату «Джин Експерт» діагностика на туберкульоз, у тому числі стійкий до основних медичних препаратів, проводиться лише за дві години. Раніше на проведення такого дослідження йшло від одного до трьох місяців. Нове обладнання дозволяє вже в день здачі мокроти поставити пацієнту точний діагноз та при необхідності своєчасно розпочати лікування. При цьому у роботі з «Джин Експерт» контакт лаборантів з біоматеріалом практично відсутній, що забезпечує надійний захист медичних працівників від зараження туберкульозом», - сказав головний лікар Дніпропетровського міського протитуберкульозного диспансеру, регіональний координатор благодійного Фонду «Розвиток України» у Дніпропетровській області Костянтин Бордюг.

Апарат «Джин Експерт» для діагностики туберкульозу розроблений американською компанією Cepheid та схвалений Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Крім того, за фінансової підтримки благодійного Фонду «Розвиток України» у 2012 році у Дніпропетровській області для медичних закладів було закуплено понад 20 одиниць дороговартісного лабораторного обладнання, проводилися навчальні семінари для фахівців фтизіатричної служби, надавалися продуктові набори пацієнтам з туберкульозом, які знаходяться під патронажем «Товариства Червоного Хреста». Також у рамках меморандуму про співпрацю на Дніпропетровщині проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота з питань протидії туберкульозу. Зокрема, були проведені круглі столи з питань профілактики та попередження туберкульозу у Дніпропетровську, Кривому Розі, Марганці, Дніпродзержинську та Нікополі, розповсюджено понад 100 тисяч екземплярів інформаційних матеріалів серед населення та представників уразливих груп.

«Ми намагаємося донести якомога більше інформації про туберкульоз та особливості його поширення. На туберкульоз може захворіти кожен, проте це далеко не вирок. При правильному, послідовному та безперервному лікуванні хворобу можна подолати», - сказала координатор з адвокації, комунікації та соціальної мобілізації благодійного Фонду «Розвиток України» у Дніпропетровській області Людмила Кулибчук.

На Дніпропетровщині реалізуються системні заходи щодо профілактики, діагностики та лікування туберкульозу. В області функціонує 6 протитуберкульозних диспансерів, 1 протитуберкульозна лікарня, 5 спеціалізованих протитуберкульозних відділень, 5 протитуберкульозних санаторіїв для лікування дітей та 2 – для лікування дорослих.

Наразі усі фтизіатричні заклади на 100% забезпечені необхідними медичними препаратами та витратними матеріалами. Важливим напрямком є оновлення матеріально-технічної бази фтизіатричних закладів. Так, за підтримки губернатора Олександра Вілкула для Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова та ДОКЛПО «Фтизіатрія» було придбано сучасний флюорограф та пересувний рентгенологічний апарат. Для проведення найточніших досліджень лабораторії фтизіатричних закладів області оснащені сучасними центрифугами. У ДОКЛПО «Фтизіатрія» та Дніпродзержинському протитуберкульозному диспансері введено в експлуатацію сучасні піролізні інсенератори «Мюллер» (апарати із знешкодження медичних витратних матеріалів, що застосовуються для лікування інфікованих пацієнтів).

Завдяки збільшенню фінансування фтизіатричної галузі у Дніпропетровській області проведено реконструкцію, капітальні та поточні ремонти у протитуберкульозних диспансерах та санаторіях. У 2010 році після ремонту відкрито відділення для лікування хворих тяжкої (мультирезистентної) форми туберкульозу у ДОКЛПО «Фтизіатрія» на 40 ліжок. У Криворізькому протитуберкульозному диспансері №2 після проведення капітального ремонту відкрито клініко-діагностичну лабораторію.

Крім того, з метою попередження туберкульозу серед населення на Дніпропетровщині щороку проводяться місячники боротьби з туберкульозом. Завдяки роботі сучасного пересувного флюорографа жителі віддалених сіл та районів області мають змогу пройти якісне безкоштовне обстеження, під час якого для незахищених верств населення організовуються гарячі обіди.

Такі заходи сприяють зниженню рівня захворюваності на туберкульоз серед жителів регіону. Так, у Дніпропетровській області на чверть зменшено захворюваність на туберкульоз серед підлітків.

Похожие новости:
Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 26.08.2014 14:17
  Человек, не помнящий своего прошлого, не имеет права на будущее

  Подробнее...

   
 • 22.08.2014 13:32
  Дуже дякую, що висвітлюєте патріотичні теми, це цікаве та потрібне!!!!! Слава Україні!!!!!

  Подробнее...

   
 • 20.08.2014 08:29
  Молодці!!!!! Не чекають допомоги від держави/тітки/щ е когось, а змогли піднятись самІ!!! Честь і ...

  Подробнее...

Доверяете ли вы своему депутату в городском совете?

Регион

Суббота, 30. Август 2014
Пятница, 29. Август 2014
Четверг, 28. Август 2014