-
Читайте в ПВ

Подписчиков

А так же вы можете подписаться на E-mail рассылку свежих новостей заполнив форму

Введите Ваш E-mail:

Случайное фото

(0 голоса, среднее 0 из 5)

Наближається епідемічний сезон грипу та інших гострих респіраторних інфекцій.

Звертаємо увагу, що минулий епідемічний сезон 2010-2011 р.р. в Україні характеризувався помірною інтенсивністю. В країні на грип перехворіло 7706845 осіб, що становить 16,84% від усього населення. Зареєстровано дві епідемічні хвилі захворюваності на грип. Перша хвиля у грудні 2010 року викликана переважно штамом вірусу грипу В/Бризбен/60/2008, друга хвиля в січні-березні 2011 року – переважно пандемічним вірусом грипу А/H1N1/2009.

Аналіз епідситуації, щодо пандемічного грипу А/H1N1/2009 в світі вказує, що починаючи з жовтня 2009 року відзначалося зростання захворюваності з реєстрацією щотижня до 29 тисяч випадків. З січня 2010 року в більшості країн світу відзначалося зниження рівня захворюваності пандемічним грипом. Практично в усіх країнах, захворюваність на грип мала моноетіологічний характер з домінантною участю пандемічного вірусу А/H1N1, участь інших вірусів грипу була низькою. Всього, за офіційною інформацією ВООЗ, у 214 країнах світу лабораторно підтверджено 18398 летальних випадків. Найбільш постраждалими стали американський та європейський регіони.

Центр грипу «Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України», за оцінкою експертів ВООЗ визнаний, як Національний центр грипу в Україні. На підставі багатопланових досліджень та ситуації, що склалася в світі Центр грипу прогнозує, що в наступному епідемічному сезоні 2011-2012 р.р. в Україні передбачена переважна циркуляція вірусів грипу А/H3N2, а саме штаму А/Перт/16/2009. Не виключена також можливість циркуляції вірусів грипу А/H1N1/2009 та В.

Всі ці три штами увійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу для країн Північної кулі на сезон 2011-2012 р.р., як такі, що рекомендовані ВООЗ для виробників вакцин проти грипу, а саме:

- А/Каліфорнія/7/2009 /H1N1/;

- А/Перт/16/2009 /H3N2/;

- В/Брізбен/60/2008.

Досвід країн світу свідчить, що найбільш ефективним профілактичним захистом проти захворювання на сезонний та пандемічний грип залишається специфічна профілактика - щеплення проти грипу. З метою індивідуального та колективного захисту проти грипу необхідно проводити щеплення проти грипу в предепідемічний період.

Особливо небезпечний грип для осіб епідемічного та медичного груп ризику. Тому, в першу чергу необхідні щеплення проти грипу особам зазначених груп ризику.

Групи медичного ризику – особи, що страждають на хронічні захворювання легенів, сердцево-судинної системи, ниркову недостатність, на порушення обміну речовин, включаючи цукровий діабет, імунодепресію, анемію, патологію печінки, пацієнти з ожирінням, хворі, що перебувають в стаціонарі на лікуванні, вагітні, діти з 3-місячного віку до 18 років, особи похилого віку.

Групи епідемічного ризику - особи, що ризикують захворіти на грип з тяжким перебігом та ускладненнями за фахом в процесі роботи з великою кількістю населення, а саме медичні працівники, працівники навчальної сфери (педагоги, вихователі), працівники сфери обслуговування (торгівлі, транспорту, комунальних служб тощо), особливий склад служб і відомств, серед яких МНС, МВД, МО, службовці банку, працівники управлінь, керуючий склад тощо.

Станом на вересень, в Україні зареєстровані та дозволені до застосування в епідемічному сезоні 2011-2012 року наступні вакцини для профілактики грипу:

- ВАКСИГРИП виробництва sanofi paster S.A. Франція;

- ІНФЛУВАК виробництва Abbot Biologicals B.V. Нідерланди;

- ГРИППОЛ ПЛЮС виробництва ТОВ «Фарма Лайф», Україна (фасування з форми «in buik» виробництва ТОВ «Фармацевтична компанія «Петровакс», Росія);

-ГРИППОВАК виробництва Федеральне підпрємство «Санкт-Петербургзький науково-дослідний інститут вакцин і сироваток та підприємство по виробництву імунопрепаратів»;

-ІНТАЗА*15/ІНТАНДА*9 виробництва sanofi paster S.A. Франція.

Щеплення є надійним захистом проти грипу.

Петленко Г.М., головний державний санітарний лікар м.Павлограда

http://pavlograd-official.org
Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 26.08.2014 14:17
  Человек, не помнящий своего прошлого, не имеет права на будущее

  Подробнее...

   
 • 22.08.2014 13:32
  Дуже дякую, що висвітлюєте патріотичні теми, це цікаве та потрібне!!!!! Слава Україні!!!!!

  Подробнее...

   
 • 20.08.2014 08:29
  Молодці!!!!! Не чекають допомоги від держави/тітки/щ е когось, а змогли піднятись самІ!!! Честь і ...

  Подробнее...

Доверяете ли вы своему депутату в городском совете?

Регион

Суббота, 30. Август 2014
Пятница, 29. Август 2014
Четверг, 28. Август 2014