-
Читайте в ПВ

Подписчиков

А так же вы можете подписаться на E-mail рассылку свежих новостей заполнив форму

Введите Ваш E-mail:

Случайное фото

(1 голос, среднее 5.00 из 5)

Олександр Вілкул: «За 2011–2012 роки у Дніпропетровську буде зменшено шкідливі викиди в атмосферу більше ніж на 15%. Це половина від п’ятирічного плану»

Про це голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул повідомив під час виїзної наради щодо виконання підприємствами міста Дніпропетровськ регіональної екологічної програми зі зменшення викидів у довкілля, яка реалізується в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону. Нарада пройшла на об’єкті будівництва сучасного комплексу охолодження коксового газу на коксохімічному виробництві ПАТ «Євраз – Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського», який дозволить зменшити шкідливі викиди в атмосферу зазначеного виробництва більше як на 20%.

У рамках Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини стоїть важливе завдання – зменшити до 2015 року шкідливі викиди в навколишнє середовище на 30%. Для цього в області прийнята і діє регіональна програма зі зменшення викидів на 25-ти великих підприємствах, на які припадає 97% всіх викидів регіону. У рамках програми на кожному підприємстві розроблена ціла низка екологічних заходів, реалізація яких жорстко контролюється обласною владою. У подальшому програма передбачає запровадження сучасних систем моніторингу стану довкілля. Перша така система комплексного екологічного моніторингу буде запроваджена в місті Дніпродзержинськ восени 2012 року.

«Впроваджуючи сучасні екологічні технології підприємства Дніпропетровщини мають використовувати насамперед обладнання вітчизняного виробництва», – сказав Олександр Вілкул.

Також цього року в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону з ініціативи Олександра Вілкула була розроблена і прийнята обласною радою програма покращення екологічної ситуації в Кривому Розі, яка розрахована до 2022 року і передбачає фінансування в розмірі 11 млрд грн. Це наймасштабніша програма за роки незалежності України. В її рамках планується реалізувати понад 100 екологічних проектів, у тому числі й зі зменшення шкідливих викидів в атмосферу до 2022 року на 35% або на 139,1 тис тонн на рік.

У 2010 році викиди по Дніпропетровській області склали 933 тис тонн. Це 16% від викидів по всій Україні. З них найбільше припадає на Кривий Ріг – 395 тис тонн (42% загальнообласних викидів), на Дніпродзержинськ – 148 тис тонн (16%) та на Дніпропетровськ – 110 тисяч тонн (12% загальнообласних викидів).

«Враховуючи заходи зі зменшення викидів, які цьогоріч проводяться в Дніпропетровську у рамках обласної екологічної програми на Придніпровській ТЕС і на коксохімічному виробництві заводу імені Петровського, за підсумками 2011–2012 років в обласному центрі обсяг викидів скоротиться більш ніж на 15%. Це половина п'ятирічного плану, яка по місту Дніпропетровськ буде виконана фактично за півтора роки», - сказав губернатор.

Основний забруднювач повітря в Дніпропетровську – це Придніпровська ТЕС. На неї припадає 75% всіх викидів підприємств Дніпропетровська. Наразі там здійснюється ряд заходів зі встановлення сучасних електрофільтрів на енергоблоці №11, що дозволить вже до кінця 2011 року скоротити викиди на ТЕС на 25%.

Другим за величиною забруднювачем Дніпропетровська є завод імені Петровського разом з його коксохімічним виробництвом (колишнім коксохімічним заводом імені Калініна, який з 1 квітня цього року входить до складу ПАТ «Євраз – Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського»). На це підприємство припадає 7,4% загальноміських викидів в атмосферу.

Третім об'єктом за масштабом викидів у Дніпропетровську є Нижньодніпровський трубний завод. Там здійснюється впровадження нового електрометалургійного комплексу «Дніпросталь», і з його введенням в експлуатацію в наступному році буде повністю закрито питання щодо шкідливих викидів від мартенівського виробництва, яке буде закрито».

Під час наради генеральний директор ПАТ «Євраз – Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського» Геннадій Бергеман доповів губернатору, що за останній час на коксохімічному підприємстві заводу була введена сучасна система очищення коксового газу від сірководню. У результаті було удвічі зменшено викид сірководню в атмосферу – на 240 тонн на рік (загальна вартість проекту – 19,5 млн грн.). Загалом на заводі з 2000 року по 2010 рік в 2,4 рази скоротилася кількість викидів в атмосферу – з 2,4 тис. тонн на рік до 1 тис. тонн на рік.

«Наразі на коксохімічному виробництві здійснюється другий великий крок по зменшенню викидів. Це будівництво сучасного комплексу з упровадження нової схеми охолодження коксового газу. На 95% роботи вже виконані. І в грудні цей комплекс буде введено в експлуатацію. Це дозволить більш ніж на 20% (на 214 тонн на рік) зменшити викид підприємством дуже шкідливих речовин важкої хімії – аміаку, ціаністого водню, сірководню, бензольних вуглеводів, нафталіну та інших», – зазначив керівник підприємства.

Він наголосив, що схема охолодження коксового газу, що впроваджується на підприємстві, найбільш передова. В Україні за такою схемою працює тільки Авдіївський коксохімічний завод. Основу нової системи охолодження становить колона шведської фірми «Альфа-Лаваль» – світового лідера з виробництва сучасного теплообмінного обладнання для промисловості. «Це єдиний елемент системи, який був закуплений за кордоном, адже в Україні таких установок немає. Усі інші складові, а їх більшість, це обладнання вітчизняного виробництва. Вартість проекту – 15 млн грн. З них тільки 6,7 млн грн витрачено на обладнання іноземного виробництва. Усі інші кошти пішли на придбання обладнання і послуг у вітчизняних компаній», – зазначив Геннадій Бергеман.

Олександр Вілкул зазначив, що реалізація Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини – це практичне втілення в області Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича, яка передбачає насамперед підвищення ефективності роботи підприємств базових галузей шляхом їх модернізації. «Зокрема, це реалізація масштабних інвестиційних проектів з упровадження інноваційних технологій, зменшення енергоспоживання та підвищення екологічних стандартів виробництва. Щодо заводу імені Петровського в Дніпропетровську, то це насамперед стосується впровадження технології безперервного лиття заготовки, про яку на підприємстві мова йде вже не одне десятиліття», – наголосив губернатор.

Також Олександр Вілкул звернув увагу керівника підприємства, що згідно з тристоронньою угодою обласної влади, профспілок та об'єднань роботодавців до кінця цього року середня зарплата на підприємствах базових галузей регіональної економіки має становити не менше 4 тис грн. При цьому середня зарплата на ПАТ «Євраз – Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського» станом на вересень 2011 року становила 3 677 грн. «Завдання керівництву заводу – виконати цю норму тристоронньої угоди до кінця поточного року», – сказав Олександр Вілкул.

Управління преси та інформації Дніпропетровської облдержадміністраціїНовые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 26.08.2014 14:17
  Человек, не помнящий своего прошлого, не имеет права на будущее

  Подробнее...

   
 • 22.08.2014 13:32
  Дуже дякую, що висвітлюєте патріотичні теми, це цікаве та потрібне!!!!! Слава Україні!!!!!

  Подробнее...

   
 • 20.08.2014 08:29
  Молодці!!!!! Не чекають допомоги від держави/тітки/щ е когось, а змогли піднятись самІ!!! Честь і ...

  Подробнее...

Доверяете ли вы своему депутату в городском совете?

Регион

Суббота, 30. Август 2014
Пятница, 29. Август 2014
Четверг, 28. Август 2014