Як згуртувати наші громади

Рейтинг пользователей: / 5
ХудшийЛучший 

У Дніпропетровській області реалізується цікавий і дуже важливий проект

З червня 2015 року громадська організація «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» реалізує проект «Розбудова партнерства для зменшення наслідків конфлікту у Дніпропетровському регіоні». Він виходить за фінансовим сприянням Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Завдання його - посилення спроможності місцевих громад, районних і міських органів влади, внутрішньо переміщених осіб задля розбудови конструктивних відносин з метою сприяння згуртованості громадян і зменшення напруги через підтримку інтеграції ВПО у Дніпропетровській області.

- Проект має кілька напрямків, - нагадала директор Центру «Тамариск» Тетяна Карельська. - Усі вони покликані допомагати організаціям та ініціативним групам, які з'явилися нещодавно, або рік-півтора тому після Революції Гідності.

Час об'єднуватися

Сьогодні ми маємо дуже потужний волонтерський рух, бачимо високу ступінь активності українців. Адже проблема вимушених переселенців виявилась набагато складнішою, ніж ми сподівалися. Що це серйозно й надовго - розуміють і ті, хто працює з внутрішньо переміщеними особами. Одного ентузіазму тут замало, лише спонсорською допомогою вже не обійтись.

Тому важливо, щоб такі люди об'єднувались, створювали організації, реєструвались і починали працювати професійно.

Один із компонентів проекту, як ми знаємо, освітній. Він включає досить інтенсивну тренінгову програму з професійної підготовки керівників та менеджерів організацій, що працюють з внутрішньо переміщеними особами (ВПО).

- До громадського сектору сьогодні прийшло дуже багато нових людей. Це ті, що долучились до волонтерських програм, проявляють громадянську активність. Одна справа - благі наміри, прагнення щось зробити, інша – професійні моменти, пов'язані з громадською діяльністю. Так чи інакше, а щоб діяти ефективно, організаціям необхідні ресурси. Організаціям потрібно вибудовувати внутрішню структуру, розвиватись, приймати рішення, досягати згоди, ефективно діяти на користь своїх цільових аудиторій, - наголосила тренер Наталія Стаднічук.

У чому суть програми

Тренінгова програма розрахована на шість дводенних занять протягом чотирьох місяців. Проведено вже п'ять: з розробки ефективних соціальних проектів, організаційного розвитку, ефективних комунікацій, менеджменту проектів, стратегічного планування діяльності організації. На черзі - тренінг з основ фасилітації як процесу покращення комунікації, домовленості, прийняття рішень як всередині організації, так і з цільовими групами.

Учасниками програми, як поінформували в «Тамариску», стало понад 30 громадських організацій та ініціативних груп. І не лише з Дніпропетровської, а й Запорізької та навіть Донецької областей.

- У ході реалізації нашої освітньої програми помітно посилились зв'язки між організаціями-учасниками. Вони обмінюються досвідом, планують спільні заходи, налагоджують співпрацю. Приємно бачимо, як за три місяці ці організації «виросли».

Деякі ініціативні групи вже зареєструвались. Вони починають працювати по-іншому, професійно. І результати навіч, - поділилася крупицями досягнутого Тетяна Карельська.

Гранти на 90 тисяч гривень

Як повідала керівник Центру «Тамариск», в рамках ще одного проекту - «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який організація реалізує за фінансової підтримки Європейської Комісії в Україні, було проведено конкурс проектних пропозицій на отримання гранту у розмірі до 90 тисяч гривень. На розгляд незалежної конкурсної комісії надійшло 30 проектів, 12 з них подали саме учасники тренінгів.

- Підтримано і профінансовано 9 таких проектів, з них 7 - від тих організацій, які навчалися за нашою освітньою програмою, - розповіла Тетяна Карельська. І наголосила, що незалежні експерти оцінювали знеособлені заявки. Усі проекти, за словами фахівця, різноманітні й досить цікаві.

Високим рівнем відзначаються й 7 пропозицій від «новачків». Угоди підписано, і з 1 вересня організації вже почали реалізовувати свої задуми. Цей етап досить важливий для них, оскільки дає можливість не тільки отримати певний досвід, а й так звану грантову історію, на що великі донори перш за все звертають увагу. А це серйозна фінансова підтримка і для розвитку самої організації.

Як долатимемо кризи

Ще одним освітнім компонентом проекту «Розбудова партнерства для зменшення наслідків конфлікту у Дніпропетровському регіоні» є підготовка психологів для роботи в кризових ситуаціях.

Тренінги з медіації і фасилітації діалогів проводила Владислава Каневська, віце-президент Національної Асоціації медіаторів України, координатор Мережі фасилітаторів діалогів.

Другий важливий напрямок даного проекту - організація діалогів між ВПО, громадськими активістами та представниками органів місцевої влади у 6 громадах Дніпропетровської області.

- Щоб допомогти тим людям, яких ми називаємо внутрішньо переміщеними особами, інтегруватися в суспільство, потрібно налагодити порозуміння і партнерство між ними і владою та громадою. Один із підходів вирішення таких конфліктів - це діалоги.

Наші експерти організували й провели діалогові зустрічі з ВПО та громадськими активістами, із представниками органів місцевої влади. Зараз триває третій етап, коли зустрічаються вже підготовлені до спільної розмови представники влади, переселенці та місцеві активісти, - розповіла директор «Тамариску».

Так і знаходимо спільну мову

Реалізація проекту триває. За спостереженнями фахівців Центру, намітилися певні позитивні зрушення у ставленні органів місцевого самоврядування до внутрішньо переміщених осіб. Познайомившись з людьми, вислухавши і, що особливо важливо, «почувши» їх, представники влади починають їх «розуміти». Де такі діалоги ведуться, «відторгнення» відступає на другий план. Натомість з'являється бажання співпрацювати.

Змінюється і ставлення переселенців до влади, нові мешканці стають більш ініціативними в плані поліпшення життя громади, партнерської взаємодії. Таким чином, інтеграція в суспільство перестає бути штучною, «нав'язаною зовні», а перетворюється в природний, зумовлений часом процес.

Наталя Назарова

Все права на материалы охраняются в соответствии с законодательством Украины.
ВНИМАНИЕ!
Перепечатка материалов сайта разрешается только c письменного согласия издательства "Популярные Ведомости"
и при наличии активной ссылки непосредственно на страницу-источник материала.

e-max.it: your social media marketing partner
Похожие новости:
Новые новости:
Новости опубликованные ранее:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 • 30.03.2016 12:10
  В Лозовій, де перевірили 400 переселенців, виявили тільки 43, це, десь, кожен десятий. Впевнений, що ...

  Подробнее...

   
 • 27.03.2016 02:19
  Да уж, как приятно видеть эти родные лица, которые родными стали за столь короткое время! это были ...

  Подробнее...

   
 • 09.03.2016 18:43
  Першотравенск (укр. Першотравенськ) — город областного значения в Днепропетровско й области Украины.

  Подробнее...

Делаете ли вы благотворительные взносы в наших медучреждениях?